Мікрофлора із стародавніх поховань допоможе в лікуванні цукрового діабету

Мікрофлора із стародавніх поховань допоможе в лікуванні цукрового діабету

Вчені, що працюють із зразками виділень древніх людей, виявили раніше невідомі мікроорганізми, які можуть допомогти в боротьбі з цукровим діабетом, іншими хронічними захворюваннями.

Як повідомляє CNN, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature в середу, мікроорганізми жили в травній системі наших предків, складаючи частину стародавнього мікробіома кишечника людини, який значно відрізняється від мікрофлори, виявленої у людей, що живуть в сучасних індустріальних суспільствах.

Мікробом являє собою комбінацію грибів, бактерій і вірусів, яка мешкає в кишечнику, в першу чергу в товстому кишечнику, допомагає перетравлювати їжу, боротися з хворобами і регулювати імунну систему.

Попередні дослідження встановили зв'язок між раціоном харчування доіндустріального періоду, великою різноманітністю мікробіома кишечника і більш низькими показниками хронічних захворювань. Тому команда дослідників мала намір відновити стародавні мікробіоми кишечника людини, щоб дослідити цей зв'язок, повідомив дослідник Александар Костич з Діабетичного центру Джослин в Бостоні.

Дослідження в цій області стримувалися відсутністю добре збережених зразків ДНК, але група вчених змогла провести детальний генетичний аналіз восьми зразків людських екскрементів, знайдених в Мексиці і на південному заході США, вік яких становить 1000-2000 років.

Костич сказав CNN, що виділення з кишечника були "прекрасно збережені" завдяки значній посушливості пустельних районів, де вони були виявлені.

Дослідники реконструювали в цілому 498 мікробних геномів і прийшли до висновку, що 181 був від древніх людей. З них 61 раніше не виявлявся в інших зразках.

Потім команда порівняла їх з сучасними мікробіомами кишечника жителів промислових і непромислових популяцій і виявила, що стародавні мікробіоми ближче до сьогоднішніх непромислових геномів.

Згідно з дослідженням, в якому використовуються зразки з Фіджі, Мадагаскару, Перу, Танзанії і корінного населення мазахуа в центральній Мексиці, непромисловий спосіб життя "характеризується споживанням необроблених продуктів і продуктів власного виробництва, обмеженим використанням антибіотиків і більш активним способом життя".

І древні, і сучасні непромислові геноми містять більше генів, використовуваних для метаболізму крохмалів. Це може бути пов'язано з тим, що люди в цих суспільствах їли більше складні вуглеводи в порівнянні з сучасним промисловим населенням.

Коли мікроорганізми, що утворюють кишкову мікрофлору, зникають або вимирають, це впливає на наше здоров'я, сказав Костич CNN.

Хоча дослідження знаходяться на ранній стадії, Костич сподівається, що реконструйовані командою мікроорганізми в кінцевому підсумку можуть бути використані для зниження частоти хронічних станів, таких як ожиріння або аутоімунні захворювання.

"Ми могли б повторно" заселити " кишечник людей цими людськими мікробами", - сказав він.

За словами Костича, дослідження в цій області просуваються вперед, і деякі трансплантати мікроорганізмів, отриманих з виділень кишечника давніх людей, очікують схвалення Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США ( FDA ).

План полягає в тому, щоб спочатку побачити, чи дійсно повторно відкриті мікроорганізми присутні в непромислових популяціях, що живуть сьогодні, а потім ввести біоми кишечника людей, що жили в доіндустріальну епоху, в тварин, щоб побачити, як вони відреагують.

Далі, за словами Костича, необхідно виявити певні мікроби, які можуть бути занесені в кишечник людини, а потім використовувати синтетичну біологію для їх реконструкції.

У той же час необхідні додаткові археологічні дослідження, щоб визначити, чи існує "єдиний людський мікробіом, який існував раніше", - додав він.

Тим часом, Костич сказав, що повністю заселити мікрофлору сучасної людини вимерлими мікроорганізмами неможливо. "Однак ми можемо збільшити різноманітність мікробіома нашого кишечника, вживаючи в їжу клітковину і складні вуглеводи, тренуючись і вступаючи в контакт з грунтом і тваринами", - додав він.