Хто частіше втрачає смак і запах при COVID-19: можливу відповідь знайшли у ДНК

Хто частіше втрачає смак і запах при COVID-19: можливу відповідь знайшли у ДНК

Люди з певним генетичним локусом (місце розташування гена на генетичній або цитогенетичній карті хромосоми – Ред. ) на 11% частіше втрачають нюх та смак через інфекцію коронавірусу. Таку особливість виявила група вчених із біотехнологічної компанії 23andMe.

У своїй статті, опублікованій у журналі Nature Genetics, дослідники описують вивчення геномів 70 000 дорослих із США та Великобританії. Вчені порівняли частини геному, пов'язані зі смаком та нюхом у тих, хто втратив ці почуття, з геномами неінфікованих людей.

Вони виявили ділянку у хромосомі, розташовану поруч із двома варіантами генів, UGT2A1 та UGT2A2, які раніше були пов'язані із запахом. У учасників дослідження з варіантними генами ймовірність втрати нюху була на 11% вищою.

Однак досі невідомо, як вірус SARS-CoV-2 взаємодіє із ферментами, пов'язаними з двома генами.

За даними попередніх досліджень, вірус вражає клітини, які грають роль у обробці запахів.

Таким чином, наступним кроком у науці буде вивчення відмінностей у ферментах, що виробляються людьми з генетичними варіантами, щоб побачити, як вони взаємодіють із такими клітинами як у нормальних умовах, так і при зараженні COVID-19.

Втрата, зміна нюху та смаку є досить поширеними симптомами COVID-19, які часто проявляються раптово. У середньому двоє з п'яти пацієнтів скаржилися на низьку чутливість до запахів, але точний відсоток ймовірності цього наслідку коронавірусу варіюється в різних дослідженнях, пише журнал Nature.

Примітно, що після виникнення нових мутацій COVID-19 хворі дедалі рідше стали скаржитися на втрату смаку та запаху. На зміну проблемі з нюхом, що раніше була сигнальним симптомом, прийшли інші менш характерні ознаки.

Як писав OBOZREVATEL: