Хто помре раніше: з'ясувалося, що визначає тривалість життя
Кількість нейронів у корі великих півкуль визначає середню тривалість життя тварин і людини теж.
До такого висновку прийшли вчені Університету Вандербільта у США. Раніше вважалося, що основними прогностичними параметрами тривалості життя є маса тіла і швидкість метаболізму. Однак ці показники працюють лише у 20-30% випадках, пише "Лента.ру".
Зокрема, дослідникам вдалося з'ясувати, що тривалість життя перебуває у прямій залежності від абсолютної кількості кортикальних нейронів. Так, це пояснюється тим, що кора головного мозку грає ключову роль в адаптації до навколишнього середовища і реакції на стрес.
Читайте: Знайдено спосіб передбачити смерть
Для цього вчені проаналізували дані понад 700 теплокровних видів тварин і порівняли їх із відомостями про кількість нейронів у мозку.
З’ясувалося, що папуги та співочі птахи живуть довше, ніж примати з тією ж масою тіла, а останні, в свою чергу, живуть довше, ніж інші ссавці з тією ж масою тіла. Крім того, птахам потрібно більше часу, щоб досягти статевої зрілості.
Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені з'ясували, ніби одразу після смерті людина усвідомлює, що померла, однак при цьому ще відчуває навколишній світ.