Кабмін не побоявся: лікар назвав головні успіхи медичної реформи в Україні

14,3 т.
Кабмін не побоявся: лікар назвав головні успіхи медичної реформи в Україні

Після чотирьох невдалих спроб, кожна з яких закінчувалася ще на етапі пілотних проектів, українську медицину вперше за 27 років незалежності почали активно реформувати.

Про це в ефірі ObozTV заявив гендиректор центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта. За його словами, вже 16 млн українців підписали декларації зі своїми сімейними лікарями, а з 2019 року розпочинається реформа вторинного і третинного рівня допомоги.

"У цьому році Кабмін прийняв два найважливіших документи. Перший - це план заходів щодо боротьби з неінфекційними захворюваннями. Вперше Україна починає звертати увагу на такі фактори як нездорове харчування, низька фізична активність громадян, забруднення повітря або води", - розповів Курпіта.

Відео дня

Згідно з другою постановою уряду, пояснив лікар, тепер всі законодавчі акти, які приймаються Кабміном, мають пройти оцінку їхнього впливу на стан здоров'я громадян.

"І мені здається, що це дуже важливе досягнення, оскільки таким чином здоров'я громадян стає пріоритетом і уряду", - уточнив Курпіта.

За його словами, цей успіх багато в чому залежав від проактивної позиції чинного уряду, який не побоявся провести реформування.

"Адже сама реформа медицини є досить складною, оскільки вона впливає на соціальний стан і на побут кожного громадянина", - резюмував лікар.

Раніше в ефірі ObozTV глава громадської організації "Батьки за вакцинацію" Тимофій Бадіков запропонував радикальне нововведення для медичної реформи.

Підсумки дня з Вадимом Колодійчуком дивіться щодня по буднях о 18:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки