Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Інструкція до препарату Акрідерм повідомляє, що це – лікарський крем (мазь) для місцевого застосування, який наноситься на поверхню шкіри. Лікування даним препаратом піддаються захворювання дерми, спричинені алергією, контактним дерматитом, псоріазом, іншими шкірними захворюваннями.

Його основний активний інгредієнт – бетаметазон – відноситься до групи глюкокортикостероїдів. Має протизапальну, протиалергічну, антиексудативну, протинабрякову та протисвербіжну дію. Здатний гальмувати накопичення лейкоцитарних клітин, вивільняючи лізосомальні ферменти та протизапальні медіатори у вогнищі запалення.

Бетаметазон безпосередньо впливає на кровоносні судини, у тому числі на капіляри, що сприяє пригніченню фагоцитозу, зменшенню судинно-тканинної проникності, надаючи судинозвужувальний ефект і запобігає утворенню набряку в місці запалення.

Здійснює катаболічний ефект як у лімфоїдній, так і в сполучній тканинах, а також у м'язах, жирових тканинах, дермі, кістковій тканині.

Склад та форма випуску

Акридерм виробляють у формі крему білого кольору, що застосовується місцево. Основна речовина, що діє, виготовляється на основі бетаметазону дипропіонату.

Надходить у продаж фасованим в алюмінієві туби у двох обсягах – по 15 або 30 грам в 1 тубі. Дозування однакове – по 0,64 мг бетаметазону дипропіонату на 1 г крему.

Допоміжними компонентами в кремі виступають ніпагін (метилпарагідроксибензоат), парафін, вазелін, пропіленгліколь, вазелін, віск, динатрію едетат (трилон Б), натрію сульфіту гептагідрат, вода очищена.

До кожної туби додається інструкція щодо медичного застосування препарату.

Показання

Акридерм крем застосовується місцево.

Акридерм ефективний як ліки при дерматитах. Зокрема, за:

- алергічних шкірних дерматитах та дерматозах;

- при гострому, підгострому, хронічному контактному, атопічному, сонячному, себорейному, дисгідротичному, радіаційному, професійному дерматиті;

- неалергічний дерматит;

- нейродермії;

- шкірному свербіні алергічної етіології;

- екземі (атопічній, дитячій, нумулярній), псоріазі (за винятком великого бляшкового);

- вузлуватою свербець Гайда;

- при попрілості;

- дискоїдний червоний вовчак;

- склероатрофічний ліхен.

Також може застосовуватися як допоміжний фармацевтичний засіб при комплексній терапії генералізованої еритродермії.

Основний активний компонент Акридерма бетаметазон має протизапальні, антипроліферантивні властивості. Також є сильним імунодепресором та протиалергічним препаратом. Місцеве застосування ефективно у разі набряків, оскільки Акридерм має антиексудативний ефект завдяки здатності звужувати капіляри.

Бетаметазон у 30 разів більш ефективний як протизапальний препарат, ніж гідрокортизон. При цьому не має мінералокортикоїдної активності.

За своїми фармакокінетичними властивостями бетаметазон однаково діє як зовнішньо, так і при системному застосуванні. Добре всмоктується в кров через шкіру (до 15% проникає у системний кровотік при зовнішньому застосуванні).

Накладання оклюзійної пов'язки збільшує обсяги всмоктування бетаметазону.

Метаболізується у печінці, виводиться з жовчю та нирками.

Протипоказання

Акридерм протипоказано призначати, у випадку, якщо колись у минулому у хворого виникали випадки гіперчутливості або непереносимості до одного з інгредієнтів препарату – основного або допоміжного.

Також Акрідерм не застосовується, якщо у пацієнта є діагностований та підтверджений туберкульоз шкіри.

Не слід призначати Акрідерм, якщо у пацієнта спостерігаються такі захворювання шкіри, як:

- сифілітичні поразки на шкірних покривах;

- герпетичний висип, поствакцинальний шкірний висип;

- Відкриті рани, трофічні рани;

- вульгарні вугри, періоральний дерматит;

- грибкові чи бактеріальні шкірні ураження, вітряна віспа;

- розацеа, рак шкіри;

- невус, атерома, меланома, гемангіонма, ксантома, саркома.

Не застосовується для лікування дітей віком до 1 року.

Тривале лікування бетаметазоном не проводиться при остеопорозі та синдромі Іценка-Кушинга.

Тривале застосування може спричинити гальмування росту у дітей, тому лікування цієї групи пацієнтів має бути контрольовано та проводитися з обережністю, без накладання оклюзійної пов'язки, оскільки при системному впливі бетаметазону відбувається пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи. Можливий розвиток симптомів гіперкортицизму, може спостерігатися зниження екскреції гормону росту, підвищення внутрішньочерепного тиску.

Акрідерм не застосовується як офтальмологічний засіб, тобто не призначений для лікування очей.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Акрідерм не перевіряли на вагітних жінках. Однак, слід враховувати, що застосування цього препарату може гальмувати виділення гормону росту у дітей. Тому застосовувати Аркідерм допускається лише тоді, коли очікувана користь вища за передбачувану шкоду.

Препарат проникає у грудне молоко, тому на час лікування грудне вигодовування слід призупинити.

Спосіб застосування та дози

Акридерм крем наносять на уражену хворобою шкіру тонким шаром.

Нанесення проводиться 2 рази на день вранці та ввечері, на очищену та висушену шкіру.

Середня рекомендована тривалість лікування – від 2 тижнів до 1 місяця.

Тривалість застосування та частота нанесення регулюється лікарем в залежності від типу захворювання, його тяжкості та реакції організму пацієнта на лікування.

Передозування

Передозування препаратом Акрідерм малоймовірне, проте можливе при тривалому лікуванні.

У цьому випадку можливі симптоми гіперкортицизму, у тому числі пригнічення кори надниркових залоз, глюкозурії, гіперглікемії.

При цьому рекомендується симптоматичне лікування – – активний діурез, прийом сорбентів. Також слід зробити поступове скасування препарату.

Побічні ефекти

Акридерм може викликати побічні ефекти, переважно місцевого характеру, зокрема подразнення шкіри місці нанесення, свербіж, печіння, пітниця, мацерація, до атрофії шкіри, вторинна інфекція.

При тривалому застосуванні та системній абсорбції можливий розвиток гастриту, виразок ШКТ, оборотне пригнічення функцій надниркових залоз, гальмування гормону росту, у зв'язку з чим можливе гальмування росту у дітей.

Якщо пацієнт має значні побічні ефекти, лікування препаратом слід припинити, звернутися до лікаря для зміни терапії.

Умови та термін зберігання

Акридерм зберігають поза прямими сонячними променями, при температурі 15 - 25 °С.

Термін зберігання крему Акридерм – 4 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії