Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Препарат для розрідження мокротиння, полегшення її відокремлення з бронхів і легенів. Однаково ефективний для різних типів мокротиння, зокрема й за гнійного мокротиння.

Не чинить негативного впливу на імунітет, "працює" як антиоксидант.

Діє шляхом впливу на молекулярну структуру слизу. Надає мукорегулювальний ефект. Володіє широким терапевтичним спектром дії – такий самий ефект чинить при запальні ЛОР-органів.

Ацетилцистеїн знімає запалення шляхом руйнування вільних радикалів, які спричиняють запалення в легенях.

Склад і форма випуску

Препарат виробляється у формі розчинів для ін'єкцій (для внутрішньом'язового та внутрішньовенного введень), розчинів для інгаляцій, гранул для приготування суспензій і сиропів для перорального прийому та місцевого застосування.

Активна діюча речовина – ацетилцистеїн.

Випускається 20% розчин для інгаляцій по 5 або 10 мл, 10% розчин для ін'єкцій по 2 мл і 5% розчин в ампулах по 10 мл.

По 10 саше в картонній коробці.

Показання

Муколітик призначається і приймається при хворобах дихальної системи різної етиології, які супроводжуються високим рівнем утворення в'язкого мокротиння та порушенням відходження мокротиння.

До таких захворювань відносять бронхіти, пневмонії, бронхоектазії, муковісцидоз, абсцес і емфізему легень, трахеїти, ларинготрахеїти, бронхіальні астми, у разі закупорки бронхів слизом.

Ацетилцистеїн добре зарекомендував себе в лікуванні ЛОР-захворювань – отитів різного походження, в тому числі гнійних, а також гайморитів та синуситів.

Призначають у післяопераційний і посттравматичний період для видалення в'язкого мокротиння з дихальних шляхів.

Перед підготовкою до діагностичних маніпуляцій – бронхоскопії, бронхографії, аспіраційного дренування.

Для промивання абсцесів, носових ходів, гайморових пазух, середнього вуха, обробки нориць, операційного поля під час операцій на порожнині носа і соскоподібному відростку.

Ацетилцистеїн ефективно лікує інфекційно-алергічну бронхіальну астму з ускладненнями у вигляді бактеріального бронхіту, заповненням гнійного мокротиння порожнини бронхів.

Протипоказання

Не можна застосовувати речовину за персональної чутливості до препарату, бронхіальної астми без мокротиння.

Не застосовувати металевий і гумовий посуд для приготування розчинів – користуватися дозволено тільки скляними посудинами та приладами.

Обережно призначають препарат у разі виразки шлунку та 12-палої кишки, особливо в критичній фазі, у разі варикозного розширення вен ШКТ, відходженні під час кашлю крові, кровотечі з легень, захворюваннях надниркових залоз, нирок і печінки, у разі підвищеного кров'яного тиску.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Ацетилцистеїн протипоказаний для терапії жінок, які виношують і вигодовують дитину.

Спосіб застосування та дози

Інгаляційне застосування:

З 2-5 мл 20% розчину роблять інгаляцію протягом 15-20 хвилин по 3-4 рази на день, при повільній інгаляції використовують 10% розчин ацетилцистеїну (1 мл) щогодини, вводячи препарат краплинним шляхом у трахеї.

Перед бронхоскопією застосовують 5-10 % розчин ацетилцистеїну для промивання бронхів.

Якщо немає можливості проводити інгаляції, використовують внутрішньом'язове введення препарату (часто метод використовують у разі посттравматичного стану, коми, післяопераційного періоду).

Для дорослих – 1-2 мл 10% двічі або тричі на добу, дітям від одного року доза становить ½ від дорослої (0,5 - 1 мл). Немовлятам розрахунки дозування проводять виходячи з ваги тіла – 10-15 мг на кожен кілограм двічі на день.

За особливих показань ацетилцистеїн вводять і внутрішньовенно – по 10 мл 5% розчину. Дія починається через півгодини після введення препарату. Зазвичай процедура одноразова, але за потреби проводять курс лікування – цю ж дозу вводять до 10 днів двічі на добу.

Дітям препарат внутрішньовенно не вводять.

Середня тривалість терапії залежить від характеру та перебігу захворювання. Зазвичай курс триває один-два тижні.

Передозування

При пероральному застосуванні випадків негативних ефектів при прийомі препарату у підвищених дозах не зафіксовано.

Теоретично симптоми проявляються у вигляді нудоти, блювання, діареї, можлива гіперсекреція.

Побічні ефекти

Ацетилцистеїн переноситься непогано всіма категоріями пацієнтів. При тривалому курсі лікування Ацетилцистеїном слід контролювати показники крові, функції печінки, нирок, надниркових залоз.

Через специфічний запах препарату можливі нудота.

Умови та терміни зберігання

Препарат слід зберігати переважно в холодильнику при температурі від 0 до +5 °С, у темному місці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії