Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Бетасерк виготовляється у формі таблеток по 8, 16 чи 24 мг. Діючий компонент – бетагістину дигідрохлорид.

Показання

Бетасерк – це медикаментозний засіб, який використовують у терапії водянки лабіринту внутрішнього вуха, вестибулярних і лабіринтних порушеннях, синдромі або хвороби Меньєра, позиційних доброякісних запамороченнях, головних болях, прогресу в ушах, рвоті.

Крім цього, препарат застосовується в терапії посттравматичних енцефалопатій, атеросклерозивному ураженні судин головного мозку, вертебробазилярної недостатності.

Протипоказання

Бетасерк не призначається в першому триместрі вагітності, а також хворим з бронхіальною астмою, феохромоцитомою, у гострій фазі виразкового ураження кишечника та шлунка, непереносимості бетагістину дигідрохлориду.

Слід з усією відповідальністю поставитися до призначення препарату дітям, жінкам у другому і третьому триместрі вагітності та пацієнтам з виразковою хворобою шлунка в стадії ремісії.

При сумісному використанні Бетасерку з антигістамінними препаратами спостерігається виражене зниження його терапевтичного ефекту.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з відсутністю точної інформації про вплив бетагістину дигідрохлориду на розвиток плода призначення Бетасерка в першому триместрі вагітності неприпустимо, надалі використання препарату можливе лише під суворим медичним контролем.

При використанні Бетасерку в терапії годуючих жінка повинна відмовитися від лактації.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Бетасерк приймають перорально під час їжі, не розжовуючи. При ковтанні препарат запивають мінімальною кількістю води. Доза препарату, кратність прийому та тривалість лікування залежать від вираженості симптомів хвороби, віку пацієнта та дозування Бетасерку.

При використанні Бетасерку в дозі: 8 мг, його приймають по 1 або 2 таблетки тричі на добу, 16 мг – по 1 таблетці тричі на день, 24 мг – по 1 таблетці двічі на день.

Препарат призначений для тривалого вживання.

Передозування

При вживанні Бетасерку в дозах, які значно перевершують терапевтичні, можливий розвиток диспепсичних розладів, інтенсивних головних болів, запаморочень, гіпотензії, почастішання пульсу, бронхоспазму, гіперемії шкіри обличчя.

Щоб стабілізувати стан хворого, йому призначають промивання шлунка та симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У більшості випадків прийом Бетасерку не викликає жодних побічних ефектів, проте у пацієнтів з підвищеною чутливістю до препарату можливий розвиток порушення травлення, а також різних алергічних реакцій. У пацієнтів з тяжкими порушеннями у роботі імунної системи можливе виникнення набряку Квінке.

Умови та термін зберігання

Бетасерк слід зберігати в місцях, які захищені від світла та вологи, а також не доступні для маленьких дітей. Тривалість зберігання препарату – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії