Біфідумбактерин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Біфідумбактерин
Виробник:
Энзим, ДП, УкраинаМикроген, НПО, ФГУП, г.Томск, РосийскаяФедерацияБиофарма, ЧАО, г.Киев, УкраинаПартнер, ЗАО, Российская ФедерацияФармстандарт - Биолек, ПАО, г.Харьков, Украина
Діюча речовина:
Бактерии Bіfіdobacterіum bіfіdum живые (Bacteria Bіfіdobacterіum bіfіdum living)
ATX-класифікація:

A07FA - Антидиарейные микробные препараты

A07FA01 - Лактобактерии

A07FA10 - Прочие

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Терапевтичний ефект Біфідумбактерину визначають живі біфідобактерії, що містяться в ньому, які володіють антагоністичною активністю проти широкого спектра патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, а отже, нормалізують кишкову і вагінальну мікрофлору. Високий кількісний рівень біфідофлори та її переважання в мікробіоценозі, що досягаються при застосуванні Біфідумбактерину, нормалізують діяльність шлунково-кишкового тракту, покращують обмінні процеси, перешкоджають формуванню затяжних форм кишкових захворювань, підвищують неспецифічну резистентність організму.

Склад і форма випуску

Біфідумбактерин випускається в порошку і капсулах.

Головний інгредієнт препарату – живі біфідобактерії.

Показання

Біфідумбактерин у капсулах призначений для лікування дітей і дорослих. Дітям (зокрема недоношеним) препарат можна застосовувати з перших днів життя.

Біфідумбактерин застосовують:

  • для лікування дітей, які страждають на тривалу кишкову дисфункцію невстановленої етіології;

  • у разі гострих кишкових інфекцій (у комплексному лікуванні гострої дизентерії, сальмонельозу, ешерихіозу, вірусних діарей тощо), у разі тривалих кишкових дисфункцій стафілококової етіології, а також для лікування реконвалесцентів після гострих кишкових інфекцій у разі тривалої дисфункції кишечнику;

  • у комплексному лікуванні дітей (зокрема новонароджених, недоношених), хворих на пневмонію, сепсис та інші гнійно-інфекційні захворювання, для профілактики або купірування в них розладів функцій кишківника і запобігання розвитку виразково-некротичного ентероколіту;

  • для лікування і профілактики дисбактеріозів у дітей з обтяженим преморбідним станом, народжених передчасно або з ознаками недоношеності, які отримують антибіотики в ранньому неонатальному періоді;

  • для лікування і профілактики дітей, матері яких страждали на тяжкі токсикози, зкстрагенітальні захворювання, мали тривалий безводний період або іншу патологію;

  • для лікування і профілактики дітей матерів, які мають лактостаз, тріщини сосків і відновлюють годування грудьми після одужання від маститу;

  • при лікуванні ослаблених дітей з анемією, гіпотрофією, рахітом, діатезом та іншими проявами алергії;

  • для лікування дітей старшого віку і дорослих при гострих і хронічних запальних захворюваннях товстого і тонкого кишківника (коліти, ентероколіти), що протікають на тлі порушень мікрофлори з дефіцитом або відсутністю біфідофлори;

  • при ранньому переведенні дітей грудного віку на штучне вигодовування або вигодовування донорським молоком;

  • у разі кишкових дисфункцій унаслідок дисбактеріозу кишківника, що виник як наслідок тривалої антибактеріальної, гормональної, променевої та іншої терапії, під час перебування в екстремальних умовах, а також з метою профілактики цим особам;

  • за обтяженої епідситуації в пологових будинках з метою профілактики маститу для місцевої обробки молочних залоз матерів, які годують із групу ризику (жінок із втягнутим плоским соском, у разі зниження його ерекції, наявності тріщин);

  • у разі порушення чистоти вагінального секрету до III – IV ступеня у вагітних групи ризику, у разі бактеріальних кольпітів, спричинених стафілококом і кишковою паличкою (у монофлорі або в асоціаціях), а також у разі сенільних кольпітів гормональної природи.

Протипоказання

Біфідумбактерин не має протипоказань і може використовуватися для лікування всіх категорій хворих, незалежно від віку та наявних супутніх захворювань.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Біфідумбактерин може використовуватися в терапії вагітних і жінок, які годують груддю, оскільки він чинить тільки місцевий вплив.

Спосіб застосування та дози

Лікування та профілактика шлунково-кишкових захворювань.

Біфідумбактерин капсули застосовують через рот шляхом проковтування.

Дітям до трьох років не рекомендується давати цілі капсули, щоб уникнути потрапляння їх у дихальні шляхи – необхідно використовувати препарат у вигляді розчину.

Препарат приймається за 20 – 30 хвилин до їжі або через 1 – 1,5 години після прийому їжі.

Грудним дітям препарат можна давати безпосередньо перед годування

У разі гострих кишкових захворювань дітям першого року життя препарат призначають по 5 доз (вміст однієї капсули) на прийом 2 рази на день. Дітям старше 1 року – по 5 доз (вміст однієї капсули) З рази на день.

При сепсисі, пневмонії та інших гнійно-септичних захворюваннях дітям призначають по 5 доз З рази на день у комплексі із загальноприйнятими методами лікування основного захворювання. У разі виникнення у цієї групи дітей порушень функції шлунково-кишкового тракту і загрози виразково-некротичного ентероколіту дозування Біфідумбактерину збільшують до 20 доз на добу.

Новонародженим з групи ризику доцільно починати застосування препарату в пологовому відділенні з першої доби життя до виписки по 2,5 дози на прийом 2 рази на день. Вміст 1 капсули розчиняють у 5 чайних ложках кип'яченої води або в молоці.

Спосіб розчинення. У чистий посуд висипають вміст однієї капсули і додають охолоджену кип'ячену воду (1 чайна ложка на одну дозу препарату), перемішують до одержання однорідної суспензії білувато-сірого або різних відтінків бежевого кольору. Одна чайна ложка приготованого таким чином розчину становить одну дозу.

Увага! Для приготування розчину препарату слід використовувати тільки чистий посуд. Розчин препарату зберіганню не підлягає.

Дітям віком від 3-х років і дорослим при гострих і хронічних запальних захворюваннях тонкого і товстого кишечнику (ентероколітах і колітах) рекомендується приймати по 1 капсулі (5 доз) 2 – 3 рази на день. У важких випадках захворювання доза може бути подвоєна.

Тривалість курсу лікування Біфідумбактерином визначається тяжкістю клінічних проявів, віком хворого і становить 2 – 4 тижні, а в окремих випадках – до 3-х місяців.

З профілактичною метою препарат призначають по 1 капсулі (5 доз) 1 – 2 рази на день протягом 1 – 2 тижнів.

Біфідумбактерин може застосовуватися місцево. Для обробки ділянки соска та ареалу у породілля, вміст 1 капсули розчиняють у 1 – 2 столових ложках перевареної води, просочують розчином 2 стерильних тампони, які наносять на сосок та ареалу за 20 – 30 хвилин перед годуванням протягом 5 днів. Просочений препаратом тампон залишають на поверхні молочної залози до початку годування.

Застосування в акушерсько-гінекологічній практиці.

При запальних захворюваннях жіночих геніталій і передпологовій підготовці вагітних з групи ризику препарат застосовують інтравагінально у вигляді розчину для просочування тампона або спринцювань. Призначають по 5 – 10 доз (вміст 1 – 2 капсул) 1 раз на день протягом 5 – 8 днів під контролем відновлення чистоти вагінального секрету до I – II ступеня і зникнення клінічних симптомів захворювання. Для інтравагінального введення вміст капсул з Біфідумбактерином розчиняють в 1 - 2 столових ложках кип'яченої води. Отриманою суспензією препарату просочують стерильний тампон, який вводять інтравагінально, не віджимаючи, і залишають на 2 – 3 години. За необхідності курс лікування Біфідумбактерином можна повторити.

Передозування

При прийомі Біфідумбактерину навіть у підвищених дозах не спостерігається клінічно значущих симптомів передозування.

Побічні ефекти

При прийомі Біфідумбактерину в рекомендованих терапевтичних дозах не спостерігається розвитку жодних побічних ефектів.

Умови та терміни зберігання

Біфідумбактерин зберігають у темному, прохолодному і недоступному для дітей місці.

Термін придатності препарату за умови дотримання особливостей зберігання сягає 18 місяців.

Категорично заборонено використовувати лікарський засіб, термін зберігання якого закінчився, оскільки прийом прострочених препаратів може завдати шкоди здоров'ю хворого.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії