Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Активна речовина: метопролол.

Випускається у вигляді таблеток (25 mg, 50 mg).

Показання

Егілок – є кардіоселективним (вибірковим) блокатором адренорецепторів. Метопролол пригнічує вплив надмірної активності симпатичної системи на серце, спричиняє швидке зниження скоротливості, артеріального тиску, серцевого викиду.

Егілок застосовують у разі гіпертонічної хвороби, хронічної недостатності серця, для попередження інфаркту міокарда, нападів стенокардії та порушень ритму серця. Також призначається за гіпертиреозу (посиленої роботи щитоподібної залози), для попередження нападів мігрені.

Протипоказання

Егілок не можна застосовувати:

  • у разі алергії на компоненти;

  • у разі тяжкої бронхіальної астми;

  • при феохромоцитомі без одночасного застосування альфа-адреноблокаторів;

  • при порушеннях проведення імпульсів у серці (атріовентрикулярна блокада II-III ст., синоатріальна блокада);

  • при гострій недостатності серця;

  • при стенокардії Принцметала;

  • при брадикардії (частоті серцебиття менше 50 ударів за хвилину);

  • при низькому тиску;

  • у дітей;

  • при виражених порушеннях артеріального кровотоку.

Заборонено приймати одночасно з верапамілом, деякими антидепресантами.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з ризиком розвитку у плода гіпотензії, брадикардії та гіпоглікемії призначення вагітним можливе тільки за суворими показаннями.

Годуючим матерям слід припинити годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Таблетку приймають вранці, запиваючи водою. Прийом не залежить від їжі. Можна розламати таблетку навпіл за необхідності.

Початкова доза – 25-50 mg на день. З часом дозу можна збільшити до 100-200 mg або додати інші антигіпертензивні ліки.

Передозування

Симптоми передозування: падіння тиску, сповільнене серцебиття, запаморочення, синюшність шкіри, нудота, блювання, аритмія, непритомність, звуження бронхів, у випадку гострого передозування – втрата свідомості, шок, кома, розвиток блокади та зупинки серця, біль у ділянці серця.

Ці симптоми можуть посилитися при одночасному прийомі деяких ліків або алкоголю.

Лікування передозування: промивання шлунку, стимуляція блювання та прийом сорбентів (активованого вугілля), контроль параметрів кровообігу та дихання, роботи нирок, рівня глюкози та електролітів у крові. За необхідності призначають бета-адреностимулятори.

Побічні ефекти

З боку органів сприйняття: зниження зору, виділення слізної рідини, болючість і сухість очей, шум у вухах, кон'юнктивіт, зниження слуху.

Лабораторні показники: зниження кількості тромбоцитів (незвичні кровотечі, крововиливи, синці), підвищення рівня печінкових ферментів, білірубіну, показників "білої" крові, рівня цукру, жирів, гормонів щитовидної залози.

З боку нервової системи: слабкість, уповільнення психічних і рухових реакцій, запаморочення, порушення сну, "кошмарні" сновидіння, депресія, тремтіння, судоми, неспокій, тривога, порушення пам'яті, головний біль, сплутаність свідомості, м'язова слабкість, галюцинації.

З боку серця: падіння артеріального тиску, посилене або сповільнене серцебиття, набряклість стоп і гомілок, аритмія, похолодання нижніх кінцівок, біль у серці.

З боку шкіри: посилене потовиділення, висипання, загострення псоріазу, почервоніння, облисіння (оборотне), чутливість до сонця, алергічні реакції.

З боку травлення: порушення випорожнення, сухість у роті, біль у животі, порушення роботи печінки (жовтушність склер, шкіри, темна сеча), зміни смаку, нудота.

З боку дихальної системи: звуження бронхів, закладеність носа, задишка.

Інші: біль у суглобах, збільшення маси тіла, зниження потенції.

Умови та терміни зберігання

Егілок потрібно зберігати за температури 15-25°С. Придатний 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії