Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Лікарський засіб Фурацилінова мазь є протимікробним та протизапальним засобом, який активний по відношенню до бактерій: Escherichiacoli, Streptococcusspp., Bacillusanthracis, Salmonellaspp., Staphylococcusspp., Salmonellaparatyphi, Clostridiumperfringens. До складу мазі входить вазелін, завдяки якому можна зняти подразнення шкіри, захистити її від впливу навколишнього середовища, а вона також пом'якшує загрубілі ділянки; нітрофурал – це антисептик, рідина для промивання ран, що сприяє загоєнню пошкодженої ділянки шкіри; це жовтий або зеленувато-жовтий порошок, дуже гіркий на смак, який не переносить потрапляння сонячних променів.

Форма випуску, склад

Фурацилінова мазь випускається в банках з темного скла, об'ємом 25 г, яка розміщена в картонній коробці, щоб не потрапляли сонячні промені. Засіб для зовнішнього застосування. До складу 100 г засобу входять два компоненти: активна речовина: нітрофурал – 0,2 г; та допоміжний компонент: вазелін.

Показання до застосування

Лікарський засіб застосовують при лікуванні фурункульоза зовнішнього слухового проходу, остеомієліту, виразці, гнійних ранах, емпіємі придаткових пазух носа, емпіємі плеври, опіках II та III ступеня, анаеробної інфекції ранової поверхні, кон'юктивіті, блефариті, гострому отиті, гінгівіті, стоматиті. Перед застосуванням мазі слід звернутися за консультацією до лікаря, щоб не було побічних ефектів після використання мазі.

Протипоказання

Фурацилінова мазь не може застосовуватися в випадках коли з пораненої ділянки шкіри йде велика кровотеча, при алергічному дерматозі (ураження шкіри, яка може бути як вроджене, так і набуте), а також підвищеній гіперчутливості до компонентів, що входять до складу цього засобу.

Період вагітності та грудного вигодовування

При вагітності засіб застосовувати можна, так як у складі немає шкідливих для плоду компонентів, але все ж таки варто звернутися за консультацією до лікаря.

Спосіб застосування

Фурацилінова мазь є засобом зовнішнього застосування. Вона наноситься тонким шаром на поранену ділянку шкіри 2-3 рази на добу, доза залежить від розміру хворого місця, але не варто застосовувати мазь частіше, ніж зазначено в інструкції.

Передозування

Оскільки препарат є засобом зовнішнього застосування, випадки передозування протягом періоду його застосування не спостерігалися.

Побічні реакції

При застосуванні мазі можливі тільки алергічні реакції, такі як висип у місці, де вона використовувалася, також можливий свербіж шкіри (печіння, поколювання в місці де наносилася мазь). Дуже рідко бувають дерматити, але якщо вони виявляються - найкраще звернутися до лікаря, не варто займатися самолікуванням!

Умови зберігання

Фурацилінова мазь не вимагає особливих умов зберігання але її зберігати потрібно в місці, куди не потрапляють сонячні промені, без доступу для дітей, температура не повинна перевищувати +25 °C.

Термін придатності складає 24 місяці.

В аптеках відпускається без надання рецепту.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії