Канефрон Н : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Канефрон Н
Виробник:
Бионорика СЕ, Германия
Діюча речовина:
Золототысячника трава (Centaurii herba)
розмарина лекарственного листья (Rosmarіnus offіcіnalіs)
любистка корни (Levіstіcum offіcіnale)
ATX-класифікація:

G04BX - Прочие средства, применяемые в урологии

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Канефрон – лікарський засіб, виготовлений на основі рослинних компонентів і має діуретичну, сечогінну, спазмолітичну, антиоксидантну, протизапальну, знеболювальну та протимікробну дію.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Золототисячник трава + Любистка лікарського коріння + Розмарину звичайного листя (Herba Centaurii + Radix Levisticae officinali + Folia Rosmarini)

Препарат виготовляється у формі

розчину для прийому внутрішньо, який міститься у флаконах з темного скла з дозуючим краплинним пристроєм зверху по 50 або 100 мл;

таблетки, покриті оболонкою.

Показання

Канефрон використовують у комплексній терапії

хронічних інфекцій сечового міхура та нирок: (цистит, пієлонефрит);

хронічних неінфекційних запальних уражень нирок (гломерулонефрит, інтерстиціальний нефрит).

Канефрон застосовується як засіб, який перешкоджає утворенню сечових конгломератів, а також як профілактичний засіб після їх видалення.

Протипоказання

Застосування препарату Канефрон протипоказане хворим, які страждають на пептичні виразки шлунку та дванадцятипалої кишки, підвищену індивідуальну непереносимість його основних та допоміжних компонентів.

Його не призначають особам з набряками, спричиненими серцевою недостатністю або порушенням роботи нирок, а також, якщо хворому рекомендовано знижене споживання рідини.

Препарат Канефрон у формі розчину для орального прийому у зв'язку з тим, що в його складі присутній етиловий спирт протипоказаний хворим, які страждають на захворювання печінки, алкоголізм, епілепсію, органічні ураження головного мозку.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Під час досліджень, які проводяться на тваринах, не було виявлено жодного негативного впливу на розвиток плода, проте незважаючи на це через брак інформації застосування Канефрону у терапії цієї категорії хворих протипоказане.

На даний момент не встановлено проникає Канефрон у грудне молоко чи ні тому при необхідності використання препарату в терапії лактуючих жінок рекомендують відмовитися від грудного вигодовування.

Немає достовірної інформації про те, чи здатний Канефрон впливати на фертильність людини, тому при плануванні зачаття від його використання слід відмовитися за кілька місяців.

Спосіб застосування та дози

У розчині для орального вживання дорослі та діти старше дванадцяти років отримують препарат по 50 крапель тричі на день. Максимальна добова доза препарату становить 150 крапель.

Дорослі хворі можуть приймати препарат у чистому вигляді, за необхідності використання препарату в терапії дітей у формі орального розчину його можна розвести у незначній кількості рідини. Перед прийомом препарат слід добре збовтати. При використанні Канефрону його флакон слід тримати вертикально.

Якщо лікар не призначив індивідуальну схему лікування, то дорослі хворі та діти, яким виповнилося дванадцять років отримують препарат по 2 таблетки тричі на день. Загальна добова доза становить 6 таблеток. Таблетки необхідно ковтати повністю без пошкодження цілісності оболонки та запиваючи достатньою кількістю води.

При прийомі лікарського засобу Канефрон хворий повинен отримувати достатню кількість рідини. У кожному даному випадку тривалість лікування підбирається індивідуально. При необхідності та хорошій переносимості препарат може використовуватись для тривалого застосування.

Препарат не використовується в терапії дітей віком до дванадцяти років.

Передозування

Поки що випадки передозування препаратом Канефрон не зафіксовані. У зв'язку з тим, що у складі препарату є незначна кількість етилового спирту, можна припустити, що при вживанні значної кількості розчину для орального застосування можливий розвиток ознак алкогольної інтоксикації. Імовірно, у разі прийому препарату у високих дозах хворому слід викликати блювання, промити шлунок, дати активоване вугілля та призначити коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Канефрон – препарат, який у більшості випадків добре переноситься хворими, проте деякі пацієнти при тривалому прийомі лікарського засобу скаржаться на появу диспепсичних розладів, діареї, алергічних реакцій, що виявляються шкірними висипами, шкірним свербінням, дерматозами, кропивницею, почервонінням шкіри, а також ангіоневротичним набряком та анафілактичним шоком.

Якщо при прийомі препарату відзначається поява крові в сечі або виникнення гострої затримки сечі, слід негайно повідомити про це лікаря.

Іноді у процесі зберігання препарату Канефрон у вигляді розчину для орального прийому спостерігається його незначне помутніння чи випадання осаду, це ніяк не впливає на лікувальні властивості препарату.

Якщо в процесі застосування препарату Канефрон виникли будь-які небажані симптоми, не описані в інструкції, про них слід негайно повідомити лікаря.

Умови та термін зберігання

Канефрон у формі розчину для орального застосування слід зберігати у місцях, які недоступні для дитини та захищені від проникнення прямих сонячних променів. Препарат слід берегти в оригінальній упаковці разом з інструкцією при температурі навколишнього середовища не більшою за 25 °C. Тривалість зберігання розчину для внутрішнього прийому три роки, а після розкриття флакона шість місяців.

У таблетованій формі препарат Канефрон слід берегти у місцях, які захищені від проникнення вологи та недоступні для дитини. Лікарський засіб для збереження високих лікувальних властивостей слід берегти за температури навколишнього середовища не вище 25 °C. Від прийому препарату слід відмовитися, якщо минув термін придатності, вказаний на упаковці або він зберігався у невідповідних умовах.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії