Кавінтон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Кавінтон
Виробник:
Гедеон Рихтер, ОАО, Венгрия
Діюча речовина:
Винпоцетин (Vinpocetine)
ATX-класифікація:

N06BX18 - Винпоцетин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Кавінтон виготовлений на основі винпоцетину. Він випускається у вигляді таблеток або концентрованого розчину.

Показання

Кавінтон застосовують при різних типах порушення мозкового кровообігу, таких як транзиторна ішемія, прогресуючий і завершальний інсульт та стан після нього. Також його призначають при симптомах психічних та неврологічних порушень у хворих, які страждають на цереброваскулярну недостатність, що виявляється зниженням пам'яті, запамороченнями, вираженими головними болями та руховими розладами.

Препарат вважається ефективним при гіпертонічних та посттравматичних формах енцефалопатії. Крім цього, його застосовують для усунення або зниження вазовегетативних симптомів у клімактеричному періоді.

Він призначається при захворюваннях очей, що мають судинну етіологію, зниження слуху токсичного чи судинного генезу та старечої приглухуватості.

Протипоказання

Протипоказано застосовувати у разі алергії. Також до протипоказань відносяться:

  • порушення серцевого ритму;

  • вагітність;

  • знижений судинний тонус;

  • нестабільний артеріальний тиск.

Ін'єкційна форма препарату несумісна з гепарином і не вводиться підшкірно.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не призначається.

Спосіб застосування та дози

Для лікування призначають внутрішньо по 1 або 2 таблетки Кавінтону тричі на день. При підтримуючій терапії приймають по 1 таблетці тричі на день. Позитивна динаміка утворюється лише через 1 чи 2 тижні під час лікування препаратом.

При внутрішньовенному введенні розчин вводять лише краплинно. Для приготування розчину для внутрішньовенного введення 1 або 2 ампули Кавінтону розводять у 500 або 1000 мл ізотонічного розчину натрію хлориду. У разі потреби також можливе повторне призначення повільного краплинного введення препарату до 3 разів на день. По завершенню гострого періоду переходять з його пероральне вживання.

Допустимо застосування Кавінтона для попередження виникнення у дітей, які перенесли ЧМТ судомного синдрому. І тут Кавінтон призначають внутрішньовенно крапельно з розрахунку 8 чи 10 мг/кг маси тіла. Препарат дітям вводять у 5% розчині глюкози з переходом через 2 або 3 тижні на пероральний прийом препарату по 1 – 0,5 мг/кг на добу.

Передозування

При перших симптомах передозування: появі тахікардії та зниженні артеріального тиску введення припиняють та призначають симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Кавінтон добре переноситься, але при внутрішньовенному веденні препарату можливе виникнення гіпотензії та тахікардії.

Умови та термін зберігання

У сухому захищеному від світла місці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії