Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Лізиноприл випускається у формі гексагональних таблеток, виготовлених на основі (S)-1-[N2-(1-Карбокси-3-фенілпропіл)-L-лізил]-L-пролін.

Показання

Лізиноприл показаний для лікування різних видів артеріальної гіпертензії, а також реноваскулярного підвищення артеріального тиску, зумовленого порушенням роботи нирок.

Іноді препарат використовують у складі лікування серцевої недостатності.

Протипоказання

Лізиноприл не призначають, якщо у хворого раніше спостерігалася гіперчутливість до компонентів препарату або інших лікарських засобів, що використовуються для лікування серцевої та ниркової недостатності, при схильності до ангіоневротичних набряків, звуження аорти, цереброваскулярних патологій, ішемічної хвороби серця, тяжких ауто червономозкового кровотворення, гіперглікемії, і навіть наявності одностороннього чи двостороннього звуження ниркових артерій, ниркової недостатності.

Лізиноприл не призначається до вісімнадцяти років і в літньому віці.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не призначається, оскільки немає даних про мутагенну та ембріонотоксичну дію препарату. При лікуванні Лізиноприлом жінок на стадії лактації годування груддю необхідно припинити.

Спосіб застосування та дози

При терапії артеріальної гіпертензії Лізиноприл на початковій стадії захворювання призначають по 10 мг на добу. Якщо при прийомі препарату спостерігається недостатньо виражений гіпотензивний ефект, його дозу рекомендується збільшити до 20, 40 або 80 мг на добу.

При лікуванні серцевої хронічної недостатності його призначають у початковій дозі 2,5 мг, при цьому підтримуюча доза становить від 5 до 20 мг р/с. Для хворих, які страждають на порушення водно-електролітного обміну, викликаного нирковою недостатністю, реноваскулярною гіпертензією, а також одержують лікування сечогінними засобами доза препарату дорівнює від 2,5 до 5 мг на добу. Лізиноприл для досягнення максимального лікувального ефекту приймають один раз в стуки одночасно незалежно від прийому їжі.

Передозування

При передозуванні Лізиноприлу спостерігається різке зниження тиску. Для стабілізації тиску у хворого йому призначають внутрішньовенне введення фізіологічного розчину та симптоматичну терапію. У тяжких випадках рекомендується проведення гемодіалізу.

Побічні ефекти

При прийомі Лізиноприлу у хворих іноді спостерігаються напади гіпотензії, аритмії, біль у грудях, ортостатична гіпотензія, запаморочення, тахікардія, головний біль, підвищена стомлюваність, тремор кінцівок, лабільність настрою, сплутана свідомість, погіршення апетиту, зміна анекдо, анем свербіж, гостра ниркова недостатність, міалгія, лихоманка, набряки.

При прийомі препарату під час вагітності можливий розвиток патології нирок плода.

Умови та термін зберігання

У темному, сухому, недоступному для дітей місці не більше 3 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії