Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Лозап виробляється у формі білих двоопуклих таблеток, покритих плівковою оболонкою. Діючий інгредієнт – лозартан.

Показання

Лозап призначений для лікування артеріальної гіпертензії. Крім цього, препарат застосовують у складі комплексного лікування хронічної серцевої недостатності та діабетичної нефропатії, що розвивається при цукровому діабеті, і супроводжується розвитком гіперкреатинінемії або протеїнурії.

Лозап призначають для лікування пацієнтів, які страждають на гіпертонічну хворобу або гіпертрофію лівого шлуночка для зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Протипоказання

Лозап не призначається, якщо пацієнт має непереносимість лозартану. Також призначення препарату неможливе вагітним, особам молодше 18 років і годуючим.

З особливою обережністю Лозап використовується в терапії хворих з порушенням водно-електролітного балансу, дисфункцією печінки, нирковою недостатністю, з двостороннім стенозом ниркових артерій або звуженням артерії єдиної нирки.

При призначенні Лозапа хворим з цирозом печінки необхідно пам'ятати про те, що концентрація в крові лозартану збільшується внаслідок зниження видільної функції печінки, у зв'язку з цим призначення препарату таким хворим проводитися в більш низьких дозах.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Є дані про те, що лозартан здатний не найкращим чином впливати на ангіотензин-альдостернову систему плода і має тератогенний вплив.

Однак точних досліджень на цю тему не проводилося, тому використання Лозапа в терапії годуючих та вагітних протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Лозап приймають внутрішньо один раз на добу поза залежністю від прийому їжі.

При терапії артеріальної гіпертензії хворі приймають по 50 мг препарату на добу. При необхідності доза може бути збільшена до 100 мг.

При лікуванні хронічної серцевої недостатності рекомендується приймати препарат по 12,5 мг на добу.

У разі хорошої переносимості доза Лозапа може бути збільшена з інтервалом сім днів. При одержанні пацієнтом великих доз сечогінних засобів доза Лозапу повинна бути знижена до 25 мг на добу.

При порушенні функції виділення нирок або дисфункції печінки, а також пацієнтам у літньому віці необхідно проводити корекцію дозування у бік зменшення.

Передозування

При прийомі Лозапа у високих дозах у хворих спостерігається сильне зниження артеріального тиску, розвивається порушення серцебиття.

Для стабілізації стану хворому призначають симптоматичне лікування та форсований діурез. Проведення гемодіалізу при передозуванні лозартан малоефективне.

Побічні ефекти

При прийомі Лозапа виникнення побічних ефектів спостерігається рідко, крім того вони швидко проходять самостійно і вимагають призначення специфічного лікування чи відміни препарату. Найчастішими побічними ефектами при прийомі Лозапа є запаморочення та ортостатичні ефекти.

Іноді при прийомі препарату можливе розвиток підвищеної стомлюваності, болів у грудній клітині, серцебиття, головного болю, кашлю та безсоння.

Умови та термін зберігання

Лозап слід зберігати в місцях недоступних для дітей при температурі не вище 30°C, а також захищених від вологи та світла. Термін придатності – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії