Натрія Хлорид : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Натрія Хлорид
Виробник:
Галичфарм, ПАО, г.Львов, УкраинаХемофарм АД, СербияМариупольская ФФ, ООО, г.Мариуполь, УкраинаНико, ООО, г.Макеевка, Донецкая обл., УкраинаКлерис Лайфсайнсиз Лтд, ИндияБиофарма, ЧАО, г.Киев, УкраинаЧеркассы-Фарма, ДП, ООО, г.Черкассы, УкраинаНовофарм-Биосинтез, ООО для "Галичфарм, АО", УкраинаНовофарм-Биосинтез, ООО, г.Новоград-Волынский, Житомирская обл., УкраинаЮрия-Фарм, ООО, г.Киев, УкраинаСинтез, ОАО, Российская ФедерацияИнфузия, ЧАО, УкраинаФарматрейд, ДП, г.Дрогобыч, Львовская обл., УкраинаСтиролбиофарм, ООО, Донецкая обл., г.Горловка, УкраинаФармстандарт - Биолек, ПАО, г.Харьков, УкраинаДнепрофарм, ОАО, г.Днепропетровск, УкраинаЛекхим, АО, г.Харьков, УкраинаДонспецпродукт, НПК ООО, г.Артемовск, Донецкая обл., УкраинаЛуганская областная "Фармация" ФФ, КП, г.Луганск, УкраинаЛьвовдиалек, ДП, ГАК "Укрмедпром" г.Львов, Украина
Діюча речовина:
Натрия хлорат (Sodium chloride)
ATX-класифікація:

B05XA03 - Натрия хлорид

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Натрію хлорид виготовляється у вигляді порошку, розчину, а також розчинника для деяких медикаментозних засобів і спрею для носа. Діючий компонент – натрію хлорид.

Показання

Розчин 0,9% Натрію хлориду застосовують у разі значних втрат внутрішньоклітинної рідини, а також станів, за яких її надходження в організм обмежене, як-то диспепсія, холера, велика опікова поверхня, тяжка діарея та отруєння, що супроводжується інтенсивним блюванням.

Препарат ефективний при гіпохлоремії та гіпонатріємії, які супроводжуються зневодненням. Розчин використовують для інфузій у разі шлункових, легеневих і кишкових кровотеч, а також при проведенні форсованого діурезу. Зовнішньо фізіологічний розчин використовують для промивання ран, носа, очей і зволоження перев'язок.

Протипоказання

Натрію хлорид не вводять хворим із високим рівнем натрію в крові, позаклітинною гіпергідратацією, гіпокаліємією, порушенням циркуляції крові, що може спричинити набряк легень або мозку, декомпенсованою серцевою недостатністю, нирковою недостатністю та гострою лівошлуночковою недостатністю. Розчин неприпустимо поєднувати з введенням глюкокортикостероїдів у високих дозах.

При введенні великих доз Натрію хлорида потрібно контролювати рівень еліктролітів у крові та сечі. Препарат не використовується для підшкірного введення, оскільки високий ризик розвитку некрозу шкіри та м'яких тканин.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Розчин Натрію хлориду не протипоказаний під час вагітності та лактації.

Спосіб застосування та дози

Натрію хлорид використовується для внутрішньовенного введення, також розчин може застосовуватися місцево.

Перед введенням розчин рекомендується нагріти до температури тіла. Доза препарату розраховується з урахуванням втрати організмом пацієнта рідини, Na+ і Cl-, і в середньому дорівнює 1000 мл на добу. У разі великої крововтрати або вираженої інтоксикації хворому може бути призначено до 3000 мл препарату на добу. Швидкість введення в середньому 540 мл на годину, однак можливе більш швидке введення розчину.

За необхідності призначення розчину Натрію хлориду для дегідратації дітей при зниженому артеріальному тиску та відсутності лабораторних параметрів крові хворого, препарат вводять із розрахунку 20 або 30 мл на кг маси тіла дитини. Подальше введення розчину здійснюють з урахуванням лабораторних даних.

За необхідності тривалого введення великих доз ізотонічного розчину необхідно постійно контролювати вміст електролітів у плазмі крові та сечі.

Розчин Натрію хлориду використовують для промивання ран, слизової носа, очей і зволоження перев'язок у необхідній кількості.

Передозування

Навіть при використанні Натрію хлориду в підвищених дозах у пацієнтів не спостерігається симптомів гострого передозування. Але при тривалому введенні препарату у високих дозах у хворого можуть виникнути симптоми ацидозу, гіпокаліємії та гіпергідратації.

Побічні ефекти

Тривале введення Натрію хлориду може стати причиною розвитку у хворого ацидозу, гіпокаліємії та гіпергідратації.

Умови та терміни зберігання

Натрію хлорид заборонено під час зберігання заморожувати. Препарат повинен зберігатися при кімнатній температурі в місцях, недоступних для дітей. Тривалість зберігання 1 рік.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії