Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Німесил - препарат, що відноситься до групи нестероїдних протизапальних засобів (НВПС) метансульфонанілідів. Він має протизапальну, знеболювальну і жарознижувальну дію. Терапевтичний ефект препарату обумовлений тим, що він вступає у взаємодію з каскадом арахідонової кислоти та гальмує вироблення простагландинів за допомогою інгібування циклооксигенази.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Німесулід (Nimesulide).

Препарат випускається у формі гранул для приготування оральної суспензії. Один однодозовий пакет містить 2 г гранул, які містять 10 мг німесуліду.

Показання

Німесил застосовується для усунення гострого больового синдрому різного ґенезу. Препарат може використовуватися для усунення болю в спині, попереку, травмах кістково-м'язової системи, розтягнення зв'язок, вивиху суглобів, а також усунення зубного болю і болю при тендиніті, бурсіті, остеохондрозі. Даний лікарський засіб може використовуватися у складі комплексного лікування і в якості монопрепарату.

Протипоказання

Призначення Німесілу протипоказане при підвищеній чутливості до основної діючої речовини та допоміжних компонентів препарату. Його не призначають, якщо в анамнезі хворого є гіперергічні реакції, такі як бронхоспазм, риніт, кропив'янка, що виникли на основі прийому ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів.

Препарат не може призначатися, якщо пацієнт приймає будь-які інші медикаментозні засоби, які мають гепатотоксичну дію.

Його не використовують у терапії осіб, які страждають на запальне ураження кишечника в гострій фазі, виразкову хворобу шлунку або дванадцятипалої кишки, а також якщо у хворого в анамнезі зафіксовані випадки перфорації органів ШКТ або кровотечі з травного тракту.

Німесил протипоказаний при повному або частковому поєднанні бронхіальної астми, рецидивуючого поліпозу навколоносових пазух і носа, з непереносимістю ацетилсаліцилової кислоти, а також інших нестероїдних протизапальних засобів.

Німесил – ліки, які не можуть бути призначені особам з тяжкими порушеннями згортання крові, тяжкою формою серцевої недостатністю, нирковою та печінковою недостатністю або тяжкими захворюваннями цих органів, алкогольною чи наркотичною залежністю.

Препарат неприпустимо використовувати в терапії дітей віком до дванадцяти років.

Слід з обережністю поставитися до призначення препарату особам, які страждають на підвищений артеріальний тиск, ішемічну хворобу серця, цукровий діабет II типу, цереброваскулярні захворювання, серцеву недостатність, захворювання периферичних артерій і на нікотинову залежність.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Німесил, також, як і всі інші НПЗЗ здатний надати несприятливий вплив протягом вагітності на розвиток ембріона. Прийом препарату може спричинити передчасне закриття артеріальної протоки, підвищення тиску в системі легеневої артерії, дисфункцію нирок, яка може супроводжуватися розвитком ниркової недостатності, виникненням підвищеного ризику кровотечі, зниження контрактильності матки та появи периферичних набряків. З урахуванням всього вищесказаного препарат не рекомендується використовувати під час вагітності, також краще утриматися від його прийому на етапі лактації.

Спосіб застосування та дози

Німесил слід починати приймати з мінімальних доз. Максимальна тривалість прийому препарату не перевищує 15 днів.

Дорослі хворі повинні приймати лікарський засіб по одному пакетику двічі на день після прийому їжі.

Перед прийомом вміст одного саше висипають у склянку з чистою, негазованою водою та ретельно перемішують ложкою до повного розчинення гранул.

Передозування

При прийомі препарату у підвищених дозах у хворого може відзначатися розвиток апатії, підвищеної сонливості нудоти, болю у ділянці шлунку та блювання. Всі ці симптоми швидко зникають під час призначення коректного симптоматичного лікування. Іноді при передозуванні можуть виникати шлунково-кишкові кровотечі, підвищення артеріального тиску, гостра ниркова дисфункція, пригнічення дихання і кома.

При прийомі препарату в дозах, які значно перевищують терапевтичні хворому, назначають симптоматичну та підтримуючу терапію. Застосування гемодіалізу малоефективне, специфічного антидоту не виявлено.

Якщо після прийому препарату минуло менше чотирьох годин, то у хворого необхідно викликати блювоту, провести промивання шлунку та дати випити активоване вугілля. Крім цього, такі хворі потребують проведення контролю за роботою печінки та нирок.

Побічні ефекти

Прийом Німесілу у деяких хворих може супроводжуватися появою розладу органів травлення. Іноді у хворих відзначається розвиток пептичних виразок, кровотечі та перфорації травного тракту. Деякі хворі відзначають появу нудоти, блювання, діареї, запорів, метеоризму, диспепсичних порушень, абдомінальних болів, кривавого блювання, виразкового стоматиту та рецидивування хвороби Крона або коліту.

У процесі досліджень було встановлено, що прийом препарату протягом тривалого часу може спричинити розвиток артеріальних тромботичних ускладнень, таких як інфаркт міокарда, геморагічний інсульт.

Щоб знизити ймовірність розвитку побічних симптомів, слід приймати препарат у мінімальних дозах, які дають змогу отримати необхідний терапевтичний ефект.

Умови та термін зберігання

Німесил – лікарський засіб, який не вимагає створення спеціальних умов для його зберігання. Однак, незважаючи на це, його слід зберігати в сухому місці, яке недоступне для дітей.

Категорично заборонено використовувати в терапевтичних цілях цей лікарський засіб після закінчення його терміну придатності. Тривалість зберігання три роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії