Нольпаза : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Нольпаза
Виробник:
КРКА, д.д., Ново место, Словения
Діюча речовина:
Пантопразол (Pantoprazolum)
ATX-класифікація:

A02BC02 - Пантопразол

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Про препарат Нольпаза інструкція повідомляє, що його призначають при печії та спричиненого нею болю в гортані при ковтанні слини.

Зазначається, що ці ліки безпечно приймати в тому числі в тих випадках, коли гастрозафагеальна рефлюксна хвороба супроводжує виразкову хворобу 12-палої кишки та шлунка, які розвинулися внаслідок прийому нестероїдних протизапальних лікарських засобів.

Може застосовуватися при лікуванні Золлінгера-Елісона, а також інших патологій органів шлунково-кишкового тракту, які є наслідком активізації виділення шлункового секрету.

Випускається у вигляді таблеток, що диспергуються. Механізм дії таблетки Нольпаза пояснюється тим, що його основний активний інгредієнт, званий пантопразолом, є заміщеним бензимидазолом, здатний інгібувати виділення соляної кислоти в шлунково-кишковому тракті завдяки здатності особливим чином блокувати протонні помпи в парієтальних клітинах.

Діюча речовина (пантопразол), потрапляючи в шлунок, перетворюється на його активну форму через кисле середовище парієтальних клітин. Там пантопразол інгібує спеціальні ферменти, блокуючи фінальний етап процесу розвитку соляних кислот у шлунку. Здатність до інгібування дозозалежна.

У більшості пацієнтів при правильному застосуванні печія припиняється не пізніше ніж через 2 тижні після початку лікування Нольпазою.

Склад та форма випуску

Таблетки Нольпаза мають овальну форму та пофарбовані у жовто-коричневий колір. Випускаються у двох дозах – по 20 та 40 мг пантопразолу натрію сесквігідрату.

Їх покриває кишковорозчинна оболонка.

Також Нольпаза виробляється у вигляді ліофілізованого порошку в ампулах по 40 г порошку в кожній, який використовують для виготовлення парентерального розчину.

Показання

Нольпаза призначається від печії, або рефлюкс-езофагіту. Цей препарат довів свою ефективність при лікуванні гастроезофагеального рефлюксу.

Зазначимо, що Нольпаза призначається при печіях різного походження, також цими ліками ефективно лікують кислими регургітацію і болях при ковтанні.

Також цей лікарський засіб показав себе ефективним при комплексному лікуванні у разі ерадикації бактеріями, що викликають виразку шлунка (Helicobacter pylori), виразковими ураженнями інших відділів шлунково-кишкового тракту, у тому числі тих, що викликані нестероїдними протизапальними препаратами. Нольпаза призначають також при лікуванні синдрому Золлінгера-Елісона, ефективний і в терапії інших захворювань, пов'язаних з активізацією секрецією шлункових кислот.

Інгібування Нольпазу дозозалежне і впливає як на базальну, так і на стимульовану секрецію кислот.

Одужання від печії настає вже через 2 тижні – симптоми печії та відчуття кислоти у горлі проходить.

Активний компонент Нольпазаа - пантопразол – є інгібітором протонної помпи та інгібітором Н2-рецепторів, що викликає зниження виділення кислотності у шлунку і підвищуючи, таким чином, виділення гастрину, яке знаходиться у прямій залежності від зростання кислотності. Зростання виділення гастрину звернемо.

Важливою причиною ефективності препарату Нольпаза є здатність пантопразолу пригнічувати виділення соляної кислоти незалежно від застосування інших речовин, зокрема гістаміну, гастрину, ацетилхоліну.

Нольпаза однаково ефективний як при парентеральному введенні (внутрішньовенно), так і при пероральному прийомі.

Протипоказання

Нольпаза протипоказаний при лікуванні хворих, у яких підвищена кислотність, диспепсія та печія мають невротичну природу.

Може застосовуватись із 14-річного віку.

Якщо необхідно призначити лікування вказаним лікарським засобом, важливо, щоб була виключена ймовірність того, що пацієнт має онкологічне захворювання, оскільки лікування препаратами на основі пантопразолу можуть змастити симптоми онкології, що може перешкодити вчасно діагностувати це небезпечне захворювання.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Ліки Нольпазу застосовувати при вагітності протипоказано.

Також не слід приймати його під час грудного вигодовування.

Препарат у вигляді ліофілізату також не використовується в терапії годуючих та вагітних.

Спосіб застосування та дози

Нольпаза таблетки приймають залежно від захворювання та стану хворого.

Зазвичай при лікуванні печії препарат приймають за схемою:

- 1 раз на добу вранці перед сніданком;

- або двічі на день – перед сніданком та перед вечерею;

- для лікування печії, болю в горлі при ковтанні або кислій слині приймають по 1 таблетці 20 мг;

- легкий перебіг захворювання на – 20 мг на добу (приймають тільки перед сніданком);

- середня тяжкість захворювання – 40 мг на добу (по 20 мг перед сніданком та 20 мг перед вечерею);

- при тяжкому стані – до 80 мг на добу (по 40 мг перед сніданком та 40 мг перед вечерею).

Позитивний ефект у лікуванні буде помітним вже через 14 днів. У середньому лікування триває зазвичай 30 днів для закріплення результату. Максимальна тривалість терапії – 2 місяці.

Іноді допускається разовий прийом препарату як одноразове зняття симптому рефлюкс-езофагіту.

Передозування

Передозування ліками Нольпаза поки що не зафіксовано.

При прийомі даного лікарського засобу у надмірних дозуваннях може виникнути порушення випорожнень, нудота. У цьому випадку слід провести промивання шлунка, призначити прийом ентеросорбентів,

Надалі рекомендовано лікування симптоматики.

Побічні ефекти

Зазвичай, препарат Нольпаза переноситься хворими без ускладнень.

Водночас у деяких випадках можна спостерігати такі побічні ефекти, як:

- явища диспепсії, нудоти, блювання, метеоризму;

- сухості у роті, запаморочення, диплопію, набряки;

- нефрити, гінекомастію;

- спазмалгію, артралгію, міалгію;

- Депресивні стани.

Хворі, схильні до алергії, можуть зіткнутися з симптомами гіперчутливості – шкірним свербінням, висипом, почервонінням шкіри, у поодиноких випадках – анафілаксією.

Умови та термін зберігання

Місце зберігання Нольпазаа має бути поза доступом сонячних променів та поза доступом дітей.

Температура зберігання – не вище 30°С.

Тривалість зберігання ліофілізату для приготування розчину – 3 роки, таблеток – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії