Ноопепт : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Ноопепт
Виробник:
Лекко, ФФ, ЗАО, Российская Федерация
Діюча речовина:
Ноопепт (Noopept)
ATX-класифікація:

N06BX - Прочие психостимулирующие и ноотропные средства

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Ноопепт має ноотропні та нейропротективні властивості. Покращує здатність до навчання і пам'ять, діючи на всі фази процесингу: початкову обробку інформації, консолідацію, вилучення. Перешкоджає розвитку амнезії, спричиненої електрошоком, блокадою центральних холінергічних структур, глутаматергічних рецепторних систем, позбавленням пародоксальної фази сну. Нейропротективна (захисна) дія Ноопепту проявляється у підвищенні стійкості мозкової тканини до ушкоджувальних впливів та зниження ступеня ушкодження нейронів мозку.

Склад і форма випуску

Ноопепт виробляється у вигляді білих плоскоциліндричних таблеток. Активний компонент - ноопепт.

Показання

Ноопепт використовується в терапії порушення уваги, погіршення пам'яті, а також інших когнітивних функцій або емоційно-лабільних розладах, що виникли на тлі посткоммоційного синдрому, астенічних розладів, судинної мозкової недостатності, черепно-мозкових травм і патологічних станів, що знижують інтелектуальний потенціал.

Протипоказання

Ноопепт не призначають хворим із тяжкими порушеннями роботи нирок, дисфункцією печінки, дефіцитом лактози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією або непереносимістю лактози. Крім цього, необхідно утриматися від призначення препарату вагітним, жінкам, які годують груддю, а також хворим, яким не виповнилося 18 років, і пацієнтам з індивідуальною гіперчутливістю до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Призначення препарату Ноопепт жінкам, які годують груддю, та вагітним вкрай небажане, оскільки немає достовірної інформації щодо особливостей впливу ноопепту на розвиток плода або новонародженого, який перебуває на грудному вигодовуванні у жінок, які отримують лікування препаратом.

Спосіб застосування та дози

Ноопепт використовується для перорального прийому. Таблетки слід приймати після їжі і запивати достатньою кількістю рідини. У зв'язку з тим, що препарат чинить збудливу дію, його необхідно приймати не пізніше 18:00. Тривалість лікування і дозу препарату лікар розраховує самостійно.

На початку лікування хворому рекомендують приймати по 10 мг препарату 2 рази на добу. Якщо при прийомі препарату в мінімальних дозах не вдалося досягти необхідного терапевтичного ефекту, кратність прийому збільшують до трьох разів на добу.

Препарат призначений для тривалого прийому, курс лікування може варіюватися від 1,5 до 3 місяців. Можливе проведення повторних курсів лікування через тридцять днів після останнього прийому препарату.

Якщо хворий потребує прийому Ноопепту у високих дозах тривалий час, то пацієнт повинен перебувати під постійним медичним наглядом.

Передозування

Навіть при прийомі Ноопепту у високих дозах у хворих не спостерігається розвитку симптомів гострого отруєння. Незважаючи на не токсичність лікарського засобу, якщо ви помітили, що хворий випадково прийняв препарат у підвищеному дозуванні, то йому слід промити шлунок і забезпечити отримання активованого вугілля та рясне пиття.

Побічні ефекти

Ноопепт добре переноситься. Під час лікування у хворих спостерігається розвиток артеріальної гіпертензії та різних алергічних реакцій.

Якщо під час вживання Ноопепту у хворого виникли нехарактерні для цього лікарського засобу симптоми, то про них слід негайно повідомити лікаря, який прийме рішення про доцільність подальшого лікування.

Умови та терміни зберігання

Ноопепт повинен зберігатися в сухому захищеному від світла місці, яке не доступне для дітей. Тривалість зберігання препарату Ноопепт – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії