Постинор : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Постинор
Виробник:
Гедеон Рихтер, ОАО, Венгрия
Діюча речовина:
Левоноргестрел (Levonorgoestrelum)
ATX-класифікація:

G03AC03 - Левоноргестрел

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Постинор – препарат, що має виражену гестагенну та антиестрогенну дію, що дозволяє його використовувати для екстреної контрацепції. Основна діюча речовина – левоноргестрел. Левоноргестрел гальмує овуляцію за допомогою пригнічення піку лютеїнізуючого гормону. При дотриманні рекомендованого режиму дозування після прийому препарату відбувається пригнічення овуляції та запліднення, якщо незахищений статевий контакт відбувався в передовуляційній фазі, коли ймовірність зачаття найвища. У тому випадку, якщо відбулася імплантація заплідненої яйцеклітини у стінку матки, препарат не є ефективним.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Левоноргестрел (Levonorgestrel).

Препарат виготовляється у таблетках: 1 таблетка Постинора містить 0,75 мг левоноргестрелу.

Показання

Постинор – ліки, що застосовуються для екстреної контрацепції. Застосування препарату є ефективним протягом 72 годин після того, як стався незахищений статевий акт або в тому випадку, якщо був використаний недостатньо надійний метод контрацепції.

Протипоказання

Застосування Постинора неможливе, якщо у жінки раніше відзначалася гіперчутливість до левоноргестрелу або до однієї з допоміжних речовин препарату. Лікарський засіб не призначається особам, які страждають на тяжку форму печінкової дисфункції, за наявності передбачуваної вагітності, лактуючим жінкам, дівчатам молодше 16 років, жінкам з непереносимістю лактози, дефіцитом лактази, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Постинор протипоказаний жінкам, які мають високий ризик виникнення позаматкової вагітності, а також якщо позаматкова вагітність вже настала або у пацієнтки зафіксовано в анамнезі запальне ураження маткових труб.

Слід з обережністю поставитися до призначення препарату жінкам з дисфункцією печінки, порушенням роботи жовчовивідних шляхів, важким синдромом мальабсорбції та наявністю анамнезі схильності до тромбозів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Постинор – препарат, який не призначається жінкам під час вагітності.

Застосування Постинора на етапі грудного вигодовування можливе лише за суворими медичними показаннями, оскільки він проникає у грудне молоко. При необхідності використання цього лікарського засобу для виключення впливу на немовля, що знаходиться на грудному вигодовуванні, приймають відразу дві таблетки після годування дитини, а потім пропускають наступне годування.

Спосіб застосування та дози

Постінор призначений для перорального прийому.

Лікарський засіб можна застосовувати на будь-якій фазі менструального циклу. Якщо у жінки відзначається нерегулярний менструальний цикл, слід виключити наявність у неї вагітності.

Для отримання максимального ефекту від прийому препарату дві таблетки слід прийняти якнайшвидше після статевого акту, бажано в перші 12 годин, але не пізніше ніж 72 години після того, як відбувся незахищений статевий акт. Якщо у хворої після прийому препарату протягом 3 годин з’явилося блювання, то потрібно прийняти дві додаткові таблетки препарату.

Після застосування препарату Постинор до наступної менструації жінка повинна використовувати негормональні методи контрацепції. Прийом левоноргестрелу не є протипоказанням, щоб жінка продовжувала плановий прийом гормональних контрацептивів. Не рекомендується повторний прийом препарату, якщо після першого прийому засобу протягом місяця був ще один незахищений статевий акт, оскільки це значно збільшує ймовірність виникнення ациклічних кровотеч або кров'янистих виділень.

У зв'язку з відсутністю будь-якої інформації щодо використання препарату як засобу екстреної контрацепції в осіб, яким не виповнилося шістнадцяти років, цей лікарський засіб не використовується для призначення цій категорії пацієнток.

Передозування

Поки що випадки інтоксикації після вживання високих доз пероральних контрацептивів офіційно не зареєстровані. Однак можна припустити, що в цьому випадку у пацієнтки може відзначатися розвиток загальних симптомів інтоксикації, таких як нудота або блювання, а також кровотеча відміни. У цьому випадку пацієнтці знадобиться призначення симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

Прийом Постинора іноді супроводжується розвитком нудоти, блювання, головного болю, запаморочення, болю в нижній третині живота, діареї.

У деяких жінок після вживання левоноргестрелу можуть виникати кровотечі, які не пов'язані з менструацією, а також затримка менструації більше ніж на сім днів, набряк молочних залоз та поява нерегулярних менструальних кровотеч.

Деякі жінки зазначають, що після прийому медикаментозного засобу вони відзначають розвиток підвищеної стомлюваності. Після використання Постинора можлива зміна характеру менструальної кровотечі, при цьому у більшості жінок менструація починається на п'ять днів пізніше передбачуваного терміну. Якщо наступна менструація затримується більш ніж на п'ять днів, потрібно виключити у пацієнтки наявність вагітності.

Іноді прийом левоноргестрела супроводжується розвитком абдомінальних болів, шкірних висипів, свербіння, шкірної гіперемії, кропив'янки, болів у ділянці таза, дисменореї, набряку в ділянці обличчя.

Умови та термін зберігання

Постинор – препарат, що не вимагає створення спеціальних умов зберігання, проте для виключення його прийому дітьми, медикаментозний засіб слід берегти у місцях, які недосяжні для дітей за температури навколишнього середовища не більше 25 °С. Тривалість зберігання Постинора з моменту виготовлення п'ять років. Лікарський засіб категорично заборонено використовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці, оскільки це може завдати серйозної шкоди здоров'ю жінки.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії