Пульмікорт Турбухалер : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Пульмікорт Турбухалер
Виробник:
АстраЗенека АБ, Швеция
Діюча речовина:
Будесонид (Budesonidum)
ATX-класифікація:

R03BA02 - Будезонид

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Будесонід – це основна діюча речовина препарату Пульмікорт. Речовина є інгаляційним глюкокортикостероїдом, який при використанні в терапевтичних дозах усуває запальний процес у бронхах, знижує частоту та виразність нападів бронхіальної астми. Головною відмінністю будесоніду від системних кортикостероїдів є те, що при його використанні фактично не відзначається розвиток побічних ефектів. Він усуває набряк слизової бронхів, знижує вироблення слизу, утворення мокротиння та гіперреактивність дихальних шляхів.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Будесонід (Budesonide).

Препарат виготовляється у вигляді стерильної суспензії білого або майже білого кольору, що легко ресуспендується, в контейнерах з ПЕНП, що містять разову дозу будесоніду (мікронізованого) по 0,25 мг або 0,5 мг.

Показання

Пульмікорт виготовлений на основі потужного негалогенізованого кортикостероїду – будесоніду, що застосовується в терапії бронхіальної астми у хворих, які з якихось причин не можуть використовувати інгалятори з розпорошенням лікарських речовин за допомогою стисненого повітря або у вигляді сухого порошку.

Пульмікорт – препарат, який використовується в педіатрії для лікування ларинготрахеобронхіту або підв'язувального ларингіту.

Протипоказання

Застосування будесоніду в терапевтичних цілях неможливе, якщо у хворого раніше була виявлена ​​до нього гіперчутливість.

Препарат Пульмікорт у вигляді суспензії для інгаляцій не може використовуватися в терапії дітей віком до шести місяців. Пульмікорт Турбухалер – неприпустимо використовувати в лікуванні дітей віком до шести років.

Слід з обережністю поставитися до призначення препарату хворим на неактивну або активну форму туберкульозної інфекції легень, цирозом печінки, а також вірусним або бактеріальним ураженням органів дихання.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування препарату Пульмікорт у терапії вагітних жінок можливе лише за рекомендацією лікаря. У зв'язку з тим, що під час вагітності може спостерігатися загострення перебігу бронхіальної астми, слід уважно поставитися до вибору мінімально ефективної дози. Незважаючи на те, що будесонід не впливає на розвиток надниркових залоз у плода, а також у нього не було виявлено мутагенного та тератогенного впливу на плід, дані ефекти через недостатню вивченість препарату все ж таки не варто виключати повністю.

Пульмікорт допустимо використовувати для терапії лактуючих жінок, оскільки він виділяється з грудним молоком у дозах, які впливають на розвиток дитини.

Спосіб застосування та дози

Пульмікорт – ліки, що застосовуються для попередження розвитку ускладнень у хворих, які страждають на бронхіальну астму. Використання цього лікарського засобу для усунення нападів бронхіальної астми малоефективне.

При його використанні фактично не відзначається розвитку системних ефектів, тому при необхідності його добова доза може бути збільшена до 1000. При необхідності відміни пероральних глюкокортикостероїдів та переходу на Пульмікорт слід протягом десяти днів продовжувати приймати пероральні глюкокортикостероїди у дозах, підібраних раніше, але при цьому приймати препарат Пульмікор у високих дозах. Потім протягом десяти наступних днів дозування Пульмікорту поступово знижується до мінімально ефективного. Завдяки цій схемі в деяких випадках вдається повністю відмовитися від використання пероральних глюкокортикостероїдів.

Застосування препарату здійснюється за допомогою небулайзеру.

Вибір дози здійснюється індивідуально. Якщо хворий на добу отримує не більше 1000 мкг, він може отримувати всю дозу за один раз. Якщо хворий отримує добову дозу препарату понад 1000 мкг, її рекомендується розділити на кілька прийомів.

У стартовій дозі діти віком від шести місяців отримують Пульмікорт від 250 до 500 мкг на добу, а дорослі від 1000 до 2000 мкг.

У підтримуючій дозі діти від шести місяців отримують лікарський засіб від 250 до 2000 мкг на добу, а дорослі від 500 до 4000 мкг на добу. За рішенням лікаря дозу препарату можна збільшити.

При використанні препарату Пульмікорт Турбухалер вибір мінімально ефективної дози лікар здійснює, ґрунтуючись на тяжкості перебігу захворювання та стані хворого.

Діти віком від шести років отримують препарат від 100 до 800 мкг на добу, розділеними на кілька прийомів. Якщо мінімально ефективна доза не перевищує 400 мкг, то хворий може отримувати її за один раз.

Дорослі хворі одержують препарат у дозі від 200 до 8000 мкг. При необхідності дозу препарату можна збільшити до 1600 мкг.

Передозування

При одноразовому прийомі препарату Пульмікорт у дозах, що перевищують терапевтичні, не відзначається розвитку клінічно значущих симптомів передозування.

При тривалому прийомі препарату в дозах, що значно перевершують терапевтичні, відзначається виникнення ознак гіперкортицизму та пригнічення роботи надниркових залоз. У цьому випадку у хворого може спостерігатись збільшення маси тіла, підвищення артеріального тиску, слабкість у м'язах, гіперпігментація, аменорея. Для усунення небажаної симптоматики показано поступове зниження дозування.

Побічні ефекти

У більшості випадків Пульмікорт добре переноситься хворими, однак у деяких пацієнтів відзначається розвиток кандидозного ураження ротоглотки, поява сухого кашлю, підвищеної сухості слизової оболонки рота та подразнення слизових оболонок дихальних шляхів. У зв'язку з тим, що при використанні даного препарату відзначається висока ймовірність розвитку кандидозних уражень ротоглотки, хворому рекомендують ретельно стежити за гігієною рота.

У деяких пацієнтів при прийомі даного препарату може виникати депресія, затьмареність свідомості, підвищення рухової активності, дратівливість, а також різні алергічні реакції, що проявляються виникненням кропив'янки, ангіоневротичного набряку, свербінням шкіри, шкірними висипами та анафілактичним шоком.

Умови та термін зберігання

Пульмікорт для збереження лікувальних властивостей слід зберігати за нормальної температури навколишнього середовища не більше 30 °С. Медикаментозний засіб після розкриття контейнера слід використовувати протягом трьох місяців. Тривалість зберігання препарату без пошкодження контейнера становить два роки. Препарат категорично заборонено використовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії