Саліцилова кислота : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Саліцилова кислота виробляється у вигляді мазі, спиртового розчину і пасти для зовнішнього нанесення. Діюча речовина – саліцилова кислота.

Показання

При зовнішньому використанні Саліцилова кислота чинить виражену антисептичну, подразнювальну, відволікаючу і кератолітичну дію.

Препарат використовується в терапії звичайних вугрів, жирної себореї та хронічної екземи, крім цього, його застосовують для створення різних лікарських форм.

Протипоказання

Саліцилову кислоту не використовують у разі непереносимості основного компонента препарату. Крім цього, її не застосовують у терапії пацієнтів, які страждають порушенням роботи нирок, також препарат не призначають вагітним і жінкам на стадії лактації. Саліцилова кислота не використовується в педіатричній практиці.

Препарат заборонено наносити на родимі плями, бородавки, а також бородавки в області геніталій або обличчя. У разі потрапляння навіть незначної кількості препарату на слизові, відповідну ділянку рекомендується промити великою кількістю води.

У процесі досліджень було встановлено, що Саліцилова кислота при місцевому нанесенні посилює проникність шкіри для інших лікарських препаратів, що дає змогу підвищити лікувальний ефект від їхнього використання. При сумісному використанні Саліцилової кислоти з пероральними гіпоглікемічними засобами, метотрексатом та похідними сульфонілсечовини необхідно пам'ятати про те, що вона здатна посилювати їхні побічні ефекти.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Саліцилову кислоту не використовують у терапії жінок, які годують груддю, та вагітних, тому що вплив її основного компонента на розвиток плода не вивчено. Застосування препарату в терапії жінок на стадії лактації можливе тільки за призначенням лікаря.

Спосіб застосування та дози

При використанні Саліцилової кислоти в лікувальних цілях, рекомендовано нанесення препарату на уражену ділянку від двох до трьох разів на добу. Доросла максимальна добова доза 10 мл препарату. Тривалість лікування 7 днів. При використанні Саліцилової кислоти у формі мазі або пасти препарат рекомендується наносити на уражену ділянку тонким шаром і втирати в шкіру легкими масажними рухами. При використанні препарату у формі розчину, його також втирають в уражену ділянку.

Передозування

Донедавна не було зафіксовано випадків передозування Саліциловою кислотою при виконанні всіх правил використання. При випадковому прийомі всередину Саліцилової кислоти хворому рекомендується промити шлунок, забезпечити прийом активованого вугілля та рясне пиття, що сприятиме максимально швидкому виведенню препарату з організму потерпілого.

Побічні ефекти

У разі тривалого використання Саліцилової кислоти можливий розвиток місцевих алергічних реакцій: гіперемії, набряку, висипів і свербіння шкірних покривів у ділянці нанесення препарату.

Умови та терміни зберігання

Саліцилову кислоту рекомендується зберігати в темному, прохолодному місці, яке не доступне для дітей. Термін зберігання лікарського засобу – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії