Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Про препарат Синекод інструкція повідомляє, що це – фармацевтичний засіб, який має властивість пригнічувати напади кашлю. Застосовується воно при лікуванні застуд, що супроводжуються кашлем легкої та середньої тяжкості.

Своїм ефектом препарат зобов'язаний своїй основній діючій речовині – цитрату бутамірату. Ця лікарська речовина з групи неопіатних ліків, що мають центральну дію на організм, має властивість пригнічувати кашлеві центри в центральній нервовій системі.

Точний механізм впливу цитрату бутамірату на нейронні зв'язки ЦНС людини невідомий. Дослідження показали, що ця речовина здатна пригнічувати кашель, при цьому його структура та фармакологічна дія не є аналогічним алкалоїдам опію, впливаючи на центральну нервову систему.

Тому прийом препарату Синекод не викликає ефекту звикання чи медикаментозної залежності, тому ефективно застосовується у педіатричній практиці. Бутамірату цитрат викликає неспецифічну антихолінергічну та бронхоспазмолітичну дію, покращуючи функцію органів дихання.

Склад та форма випуску

Синекод виготовляється у формі орального розчину.

Основна діюча речовина – бутамірату цитрат.

Продається у формі сиропу (флакони об'ємом 100 мл, по 1,5 мг цитрату бутамірату на 1 мл препарату) або краплі (флакони об'ємом по 20 мл, по 5 мг цитрату бутамірату на 1 мл препарату).

Серед допоміжних компонентів – ванілін, сахарин, сорбіт.

Показання

Синекод застосовують для лікування сухого кашлю, який характеризується непродуктивністю та виснажливістю. Зокрема, ефективний при:

- кашлюку;

- бронхіті (кашлі) курців;

- сухому кашлі, що виникає при інфекційно-запальному ураженні органів дихання (трахеїті, бронхіті, пневмонії, ларингіті).

Синекоду також доцільно застосовувати у разі, якщо необхідно зробити пригнічення кашльового рефлексу при проведенні діагностичних досліджень (зокрема, бронхоскопії) та хірургічному втручанні при терапії органів дихання.

Бутамірат цитрат має широкий терапевтичний діапазон, тому Синекод добре переноситься в терапевтичних дозах і добре підходить як засіб усунення кашлю у дітей.

Протипоказання

Синекод протипоказаний при алергії на бутамірат цитрат. Також не застосовуються у випадку, якщо у пацієнта діагностовано:

- легенева кровотеча;

- перший триместр вагітності;

- період лактації.

Синекод у формі сиропу не застосовують у лікуванні дітей, які не досягли 3-річного віку, а у формі крапель – молодше 2 місяців.

Слід застосувати обережність, застосовуючи в лікуванні жінок, які перебувають на II-му та III-му триместрі вагітності.

Оскільки у складі крапель Синекод є етиловий спирт, з обережністю застосовують у лікуванні хворих, у яких у минулому була:

- лікарська чи алкогольна залежність;

- захворювання печінки;

- епілепсія;

- ураження головного мозку.

Оскільки основний компонент препарату бутамірат викликає придушення кашльового рефелексу, важливо не застосовувати з ним одночасно препарати, що розріджують слиз у бронхах та легеневих альвеолах. У разі одночасного прийому цих препаратів може статися застій слизу в органах дихання, що збільшує ризик виникнення бронхоспазму, подальшого інфікування дихальних шляхів.

Оскільки у складі препарату є сорбіт (джерело фруктози), то препарат не застосовують у разі спадкової непереносимості фруктози.

Вміст натрію у складі препарату невеликий, всього 23 мг на 1 дозу речовини, тому він не є суттєвим при гіпернатріємії у пацієнта.

У педіатричній практиці не слід застосовувати препарат до 2-річного віку без призначення лікаря.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Оскільки фармакологічними компаніями не проводилося досліджень на тему впливу препарату Синекод на розвиток плода, його використання в терапії І триместрі вагітності небезпечно і заборонено.

У II-му і в III-му триместрі застосування препарату Синекод можливе тільки якщо користь від його використання перевищує потенційну шкоду.

Синекод під час грудного годування небажаний. Тому варто припинити лактацію на час лікування.

Спосіб застосування та дози

Синекод у формі крапель або сиропу бажано приймати перорально, на порожній шлунок (до їди).

Перед застосуванням краплі Синекод розчиняють у деякій кількості води чи іншої рідини. Тривалість терапії та точні дозування визначає лікар в індивідуальному порядку, залежно від ступеня захворювання, віку, ваги та стану хворого.

Рекомендовані дозування сиропу:

- діти від 3 до 6 років - по 5 мл 3 рази на день;

- діти від 6 до 12 років – по 10 мл 3 рази на день;

- від 12 до 15 років – по 15 мл три рази на день;

- дорослі та діти старше 15 років – по 15 мл від 3 до 4 разів на день.

Для того щоб точно відміряти сироп, до флакона з сиропом додається спеціальний мірний ковпачок.

Рекомендовані дозування крапель:

- діти від 2 місяців до 1 року приймають по 10 крапель 3-4 рази на день;

- діти від року до 3 років – по 15 крапель 4 рази на день;

- діти старше 3 років, підлітки та дорослі – приймають по 25 крапель 4 рази на добу.

Якщо кашель не проходить через тиждень після початку терапії, слід звернутися до лікаря за уточненням діагнозу. Також слід змінити лікування, якщо посилюються симптоми лихоманки, висипання, додається головний біль.

Передозування

Передозування Синекод може викликати такі симптоми, як:

- явища диспепсії – нудота, блювання, діарея;

- явища з боку ЦНС – ; виражена сонливість, запаморочення;

- з боку ССС - зниження артеріального тиску;

- втрати свідомості.

У разі передозування слід провести промивання шлунка, приймати багато пиття та ентеросорбентів для виведення надлишків препарату з організму.

Також рекомендовано симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Прийом препарату Синекод зазвичай добре переноситься, лише в деяких випадках викликаючи розвиток побічних ефектів, які самостійно проходять після відміни препарату.

Зокрема, можу виникнути порушення з боку:

- нервової системи – запаморочення, головний біль, сонливість, безсоння, стомлюваність;

- шлунково-кишкового тракту – нудота, діарея, явища диспепсії;

- імунної системи - ангіоневротичний набряк, висипання на шкірі, алергічна кропив'янка, свербіж;

- анафілактичний шок.

Умови та термін зберігання

Синекод зберігають поза доступом сонячних променів, при температурі не вище 30 °С.

Термін придатності препарату в краплях і сиропі – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії