Цефекон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Цефекон

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Цефекон – лікарський засіб, що має жарознижувальну та аналгетичну дію. Препарат інгібує синтез циклооксигенази в ЦНС, за допомогою впливу на центри терморегуляції та болю. У зв'язку з тим, що у вогнищі запалення клітинні пероксидази нейтралізують дію парацетамолу на циклооксигеназу, відсутній значущий протизапальний ефект від використання препарату.

Лікарський засіб не змінює водно-електролітного балансу, не спричиняє затримки натрію та води в організмі, а також, не чинить негативного впливу на слизову травної системи.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: Парацетамол (Paracetamol).

Препарат виготовляється у формі ректальних супозиторіїв по 50 мг, 100 мг і 250 мг парацетамолу.

Показання

Цефекон – лікарський засіб, який використовується в терапії дітей починаючи з трьох місяців і до дванадцяти років.

Медикаментозний засіб призначений для усунення лихоманки при запально-інфекційних захворюваннях, таких як грип, гострі вірусні інфекції, а також для усунення гарячкового стану в поствакцинальний період.

Препарат Цефекон використовують для усунення больового синдрому слабкого та помірного ступеня вираженості, що виникає під час головних болів, травм, також його використовують для купірування зубного та м'язового болю.

Діти віком від одного до трьох місяців для усунення та попередження розвитку гарячкового стану отримують препарат після введення вакцини.

Використання лікарського засобу в педіатричній практиці має відбуватися за призначенням лікаря та під його наглядом.

Протипоказання

Лікарський засіб Цефекон не використовується в педіатричній практиці для лікування дітей віком до одного місяця.

Препарат не призначається пацієнтам з раніше встановленою гіперчутливістю до парацетамолу або інших його компонентів. Використання препарату категорично протипоказано, якщо у пацієнта є запальне ураження прямої кишки.

Потрібно дотримуватися обережності при призначенні лікарського засобу Цефекон особам із захворюваннями системи кровотворення, порушенням роботи нирок, дисфункцією печінки, дефіцитом ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з відсутністю достатньої кількості інформації щодо безпеки та ефективності використання даного лікарського засобу в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних жінок Цефекон не призначається цій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози

Препарат Цефекон призначений для ректального введення. Супозиторії слід вводити тільки після проведення очисної клізми, оскільки це підвищить ефективність використання препарату і попередить виникнення мимовільного випорожнення кишечника.

Вибір дози препарату залежить від маси тіла та віку дитини. Максимальна добова доза становить 60 мг на кілограм маси тіла пацієнта.

У середньому діти від одного до трьох місяців отримують препарат по 50 мг від двох до трьох разів на день. Діти від трьох до дванадцяти місяців отримують засіб по 100 мг від двох до трьох разів на день. Діти від одного року до трьох років отримують засіб від 100 до 200 мг від двох до трьох разів на день. Діти від трьох до десяти років отримують засіб по 250 мг від двох до трьох разів на день. Діти від десяти і до дванадцяти років отримують засіб по 500 мг від двох до трьох разів на день.

Часовий інтервал між введенням препарату може варіюватися від чотирьох до шести годин.

Якщо препарат Цефекон використовується як антипіретичний засіб, то його не слід використовувати довше трьох днів, як анальгетичний засіб - довше п'яти днів. За рішенням лікаря тривалість лікування та доза препарату можуть бути збільшені.

Якщо в процесі використання препарату Цефекон у хворого виникли симптоми запалення прямої кишки, то про це слід негайно повідомити лікаря, який призначить відповідне лікування.

Передозування

На даний момент випадки передозування при використанні препарату Цефекон офіційно не зареєстровані. Однак можна припустити, що при прийомі лікарського засобу в дозах, які значно перевищують терапевтичні, у хворого може спостерігатися посилений розвиток побічних симптомів.

При виникненні симптомів передозування слід припинити використання препарату та призначити пацієнту коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При використанні в терапевтичних цілях препарату Цефекон у хворих може відзначатися розвиток абдомінального болю, нудоти, блювання, диспепсичних порушень, анемії, лейкопенії, тромбоцитопенії. Іноді у хворих відзначається розвиток алергічних реакцій, які проявляються свербінням шкірних покривів, кропив'янкою, шкірними висипами, підвищеним злущуванням шкірних покривів, а в особливо тяжких випадках – розвитком ангіоневротичного набряку або анафілактичного шоку.

У деяких пацієнтів тривалий прийом препарату Цефекон може супроводжуватися розвитком гепатотоксичного та нефротоксичного (інтерстиціального нефриту та папілярного некрозу) ефекту, а також гемолітичної анемії, апластичної анемії, метгемоглобінемії та панцитопенії.

Якщо в процесі використання препарату симптоми захворювання зберігаються або приєднуються нові, то слід звернутися на консультацію до лікаря, який відкоригує схему лікування або призначить додаткові обстеження для уточнення діагнозу.

Умови та терміни зберігання

Лікарський засіб Цефекон у формі ректальних супозиторій слід зберігати в холодильнику в місцях, які не досяжні для дитини. Ректальні супозиторії категорично заборонено заморожувати. Тривалість зберігання лікарського засобу з моменту його виготовлення становить три роки. Заборонено використовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності, оскільки це може завдати непоправної шкоди здоров'ю дитини.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії