Уміфеновір : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Уміфеновір
Діюча речовина:
Умифеновир (Umifenovirum)

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Уміфеновір – це імуномодулятор, що має противірусну дію. Він гальмує вплив вірусів грипу типу А і В на людський організм, а також демонструє інтерфероноіндукуючі властивості. Лікарський засіб активує гуморальні та клітинні реакції імунітету, що підвищує опірність до вірусних інфекцій.

При пероральному прийомі Уміфеновір швидко абсорбується і розподіляється в тканинах. Уже через годину після прийому лікарського засобу в крові визначається його максимальна концентрація.

Уміфеновір – це низькотоксичний препарат, з високим летальним дозуванням. При прийомі лікарського засобу в терапевтичних дозах він не чинить на організм людини негативного впливу.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: Уміфеновір (Umifenovir)

Препарат виготовляється у формі капсул по 50 мг і 100 мг.

Показання

Уміфеновір використовують у терапії та профілактиці ГРВІ та грипу, ускладнених пневмонією або бронхітом у дітей і дорослих. Крім цього, використання препарату показане у складі комплексного лікування гострих кишкових інфекцій, спричинених ротавірусною інфекцією, комплексному лікуванні бронхітів, рецидивуючої герпетичної інфекції, гострого респіраторного синдрому в дорослих і дітей, що характеризується тяжким перебігом, а також у складі профілактики інфекційних післяопераційних ускладнень.

Протипоказання

Слід відмовитися від використання Уміфеновіру, якщо у пацієнта непереносимість діючої речовини препарату та його допоміжних компонентів, а також наявні серцево-судинні захворювання, порушення в роботі печінки або нирок. Даний препарат не використовується в терапії дітей, яким не виповнилося трьох років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Під час досліджень в Уміфеновіру не було виявлено тератогенної, мутагенної та ембріонотоксичної дії, однак використання лікарського засобу в першому триместрі вагітності протипоказано. У другому і третьому триместрі використання препарату виправдане тільки за серйозними медичними показаннями.

У зв'язку з тим, що не проводилося досліджень щодо того, здатний чи ні проникати Уміфеновір у грудне молоко лактуючих жінок, він не призначається цій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб слід приймати окремо від прийому їжі. Разова доза лікарського засобу для дітей віком від трьох до шести років становить 50 мг, для дітей віком від шести до дванадцяти років - 100 мг, віком від дванадцяти років і дорослих – 200 мг.

При використанні препарату Уміфеновір у складі комплексної неспецифічної профілактики ГРВІ та грипу діти від трьох до шести років отримують препарат по 50 мг, від шести до дванадцяти років – по 100 мг, а діти віком від дванадцяти років і дорослі пацієнти – по 200 мг двічі на тиждень протягом трьох тижнів.

Для попередження інфікування вірусом грипу та ГРВІ, якщо мав місце безпосередній контакт із хворим, та як неспецифічна профілактика вірусних інфекцій під час сезонних епідемій діти віком від трьох до шести років отримують засіб по 50 мг, від шести до дванадцяти років – по 100 мг, а дорослі та діти, віком від дванадцяти років – по 200 мг двічі на тиждень упродовж трьох тижнів.

При лікуванні грипу та ГРВІ діти від трьох до шести років отримують засіб по 50 мг, від шести до дванадцяти років по 100 мг, дорослі та діти віком від дванадцяти років отримують засіб по 200 мг чотири рази на добу протягом п'яти днів.

При використанні препарату в лікуванні рецидивуючої герпесної інфекції діти від трьох до шести років отримують засіб по 50 мг, від шести до дванадцяти років по 100 мг, дорослі та діти віком від дванадцяти років отримують засіб по 200 мг чотири рази на добу впродовж п'яти або семи днів, потім продовжують прийом препарату в разовій дозі двічі на тиждень впродовж чотирьох тижнів.

При використанні препарату у складі профілактики післяопераційних ускладнень діти від трьох до шести років отримують засіб по 50 мг, від шести до дванадцяти років – по 100 мг, дорослі та діти віком від дванадцяти років отримують засіб по 200 мг у разовій дозі за два дні до хірургічного втручання, потім на другу або п'яту добу після хірургічного втручання.

Для отримання максимального ефекту від прийому препарату лікування слід розпочинати з появи перших симптомів, але не пізніше, ніж на третю добу початку хвороби.

Якщо на третю добу прийому препарату у стані хворого не відмічається позитивної динаміки, то необхідно звернутися на консультацію до фахівця.

Під час використання препарату в терапевтичних цілях не рекомендується порушувати режим дозування та схему лікування.

Передозування

На даний момент випадки передозування Уміфеновіром офіційно не зареєстровані. У разі прийому лікарського засобу в дозах, що перевищують терапевтичні, хворому рекомендується промити шлунок, забезпечити прийом активованого вугілля і призначити коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Уміфеновір – ліки, що відрізняються низькою токсичністю, тому в більшості випадків вони добре переносяться хворими. При прийомі Уміфеновіра побічні симптоми виникають досить рідко і виражені слабо, а також мають перехідний характер.

Під час прийому препарату можуть виникати алергічні реакції, що проявляються шкірними висипами, свербінням та еритемою. Іноді в осіб, схильних до появи алергії, можуть виникати кропив'янка, анафілактичний шок та ангіоневротичний набряк.

Якщо під час прийому лікарського засобу відзначається виникнення будь-яких симптомів, не описаних у даній інструкції, то рекомендується звернутися до лікаря на консультацію.

Умови та терміни зберігання

Уміфеновір – препарат, який не потребує створення під час зберігання спеціальних умов. Лікарський засіб має зберігатися в місцях, захищених від світла і недоступних для дітей, за температури навколишнього середовища від 15 до 25 °C. Тривалість зберігання препарату три роки. Уміфеновір заборонено використовувати в лікувальних цілях після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії