Вігантол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Вігантол
Виробник:
Мерк КГаА, Германия
Діюча речовина:
Холекальциферол (Cholecalciferole)
ATX-класифікація:

A11CC05 - Колекальциферол

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Олійний розчин для перорального прийому. Склад препарату: діюча речовина – колекальциферол.

Показання

Вігантол використовують для лікування та профілактики рахіту, гіповітамінозу вітаміну D у тих, хто страждає на хронічну патологію тонкого кишківника, біліарний цироз печінки або нещодавно переніс резекцію тонкого кишківника чи шлунку. Крім цього, його застосовують для лікування гіпокальціємії, гіпокальціємічної тетанії, остеопорозу, остеомаляції, псевдо- і гіпопаратиреозу.

Протипоказання

Вігантол не призначають, якщо в анамнезі хворого є гіперчутливість до холекальциферолу, гіпервітаміноз D, гіперкальціємія, тиреотоксикоз, ниркова остеодистрофія, яка супроводжується гіперфосфатемією.

З особливою обережністю препарат призначають хворим, які страждають на туберкульоз легень, виразкове ураження шлунку та кишечнику, гіперфосфатемію та саркоїдоз.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Вігантол небезпечний тим, що його передозування може спричинити фізичні дефекти та уповільнення розумового розвитку плода.

У зв'язку з тим, що вітамін D3 здатний проникати в грудне молоко, у період лактації його добова доза не повинна бути більшою за 600 МО.

Спосіб застосування та дози

Вігантол призначений для перорального прийому. Краплі приймають, попередньо розчинивши їх у ложці молока або якоїсь іншої рідини.

Для попередження розвитку рахіту здоровим і доношеним дітям препарат починають давати з 2 місяця життя по 1 краплі щодня за схемою: дитина приймає препарат 5 днів, потім 2 дні перерва. Недоношені діти приймають Вігантол з 10 дня життя по 2 краплі за тією ж схемою.

Для лікування рахіту препарат починають приймати з 10 дня життя від 2 до 8 крапель на день залежно від тяжкості захворювання. Дитина має отримувати лікування впродовж перших двох місяців життя, а потім на 5-му і 9-му місяці. На другому році життя дитина за зимово-весняний період має отримати 1 або 2 курси.

Передозування

У разі передозування Вігантолу виникають симптоми, характерні для гіпервітамінозу вітаміну D, такі як закрепи, головний біль, анорексія, полакіурія, підвищена спрага. Іноді у хворого можуть розвиватися болі в кістках, помутніння сечі, свербіж шкіри, підвищення артеріального тиску, психоз, різке зменшення маси тіла. Для стабілізації стану пацієнта йому призначають дієту з низьким вмістом кальцію, прийом великої кількості рідини. В особливо складних випадках призначають глюкокортикостероїди, α-токоферол, аскорбінову кислоту, ретинол, тіамін, внутрішньовенне введення великої кількості 0,9% розчину натрію хлориду, сечогінних засобів та електролітів.

Побічні ефекти

Під час прийому Вігантолу можливий розвиток гіперфосфатемії, анорексії, закрепів, головного і м'язового болю, гіпертензії, ниркової недостатності та алергічних реакцій.

Умови та терміни зберігання

Вігантол зберігають у захищеному від світла місці. Термін придатності препарату 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії