Не лікують, а калічать: п'ять міфів про здоров'я дітей

17,6 т.
Не лікують, а калічать: п'ять міфів про здоров'я дітей

У свідомості українських батьків міцно вкоренилося декілька міфів про здоров'я дітей. І деякі з них швидше шкодять, ніж лікують. Тому OBOZREVATEL вирішив розвінчати найпопулярніші помилки.

Велика доза вітаміну С

Багато батьків бояться наслідків впливу медикаментів на дитячий організм. Саме тому цей міф живе й сьогодні. Під час застуди мами використовують просту формулу — дають дитині велику дозу вітаміну С, щоб таким способом позбутися від недуги.

Дійсно, вітамін С під час ГРВІ корисний але в межах норми. "Кінські" дози аскорбінової кислоти не здатні поставити на ноги ні дитину, ні дорослу людину. За даними зарубіжних досліджень, прийом вітаміну С у великих дозах здатний скоротити перебіг хвороби лише на декілька годин. Крім того, з огляду на те, що цей вітамін може накопичуватися в організмі, можливі наслідки у вигляді гіпервітамінозу.

Відео дня
М'ясо у дитячому раціоні повинно бути щодня
Не лікують, а калічать: п'ять міфів про здоров'я дітей

У дитячій системі харчування м'ясо з'являється, коли малюк досяг 6-ти місячного віку. Зазвичай мами намагаються щодня додавати в раціон кролятину або індичку, а пізніше і яловичину. Але насправді така частота дає дуже велике білкове навантаження на дитячий організм. Саме тому рекомендовано вживати м'ясо 2-3 рази на тиждень. Точну дозу м'яса краще запитати у педіатра. Що стосується наваристих бульйонів і супів, їхня корисність також переоцінена. Овочевий бульйон для дітей набагато корисніший, адже не дає такого навантаження на організм.

Під час ГРВІ дитина повинна багато їсти

Наші бабусі вважають, що здоров'я — це хороший апетит. Певною мірою так, адже коли ми хворіємо, часто й зовсім не хочеться їсти. Але насильницьким шляхом повертати цей "здоровий" апетит усе ж не варто. Дитячий організм, який бореться із інфекцією, буде витрачати сили ще й на перетравлення їжі. Саме тому краще дозволити дитині їсти стільки, скільки вона може. Крім того, вибирати досить легку їжу: овочеві супи, ягоди, фрукти та пісне м'ясо у нормальних дозах. У чому наші бабусі не помилялися, то це щодо питного режиму. Адже висока температура, крім іншого, небезпечна зневодненням організму.

Рана швидше заживає на відкритому повітрі, а не під пов'язкою
Не лікують, а калічать: п'ять міфів про здоров'я дітей

Всі діти падають і збивають коліна, особливо влітку. До цього списку можна додати ще лікті, долоні і навіть лоби. Турботливі батьки, якщо рана не глибока і не вимагає зашивання, часто заливають її перекисом водню і залишають без перев'язки, щоб вона заживала швидше. Часом, навіть після досить серйозних поранень, люди намагаються якомога швидше зняти перев'язки, мотивуючи це тим, що рана повинна "дихати". Насправді під пов'язкою рани заживають швидше, до того ж відсутній ризик повторно занести туди інфекцію.

Якщо рана під пов'язкою волога й відповідає температурі тіла — це позитивно впливає на загоєння, а також слугує профілактикою шрамів. В іншому випадку, рана без пов'язки охолоджується і підсушується, що уповільнює процеси регенерації. Скоринка на рані також не є причиною для радості. Уважні батьки, швидше за все, помітили, що діти намагаються скоріше здерти струпи, адже вони викликають свербіж, а це загрожує занесенням інфекції та, знову таки, підвищує ризик залишити пам'ятний шрам "бойового" поранення.

Соки дуже корисні, тому діти можуть пити їх скільки захочуть
Не лікують, а калічать: п'ять міфів про здоров'я дітей

Навіть без цукру, соки не такі вже й корисні, особливо свіжовичавлені, які в необмежених кількостях можуть навіть зашкодити. У їхньому складі все одно є природний цукор, який обов'язково надійде у кров. Соки, які батьки купують у магазинах небезпечні також наявністю цукру і лимонної кислоти. Крім того, стоматологи, говорять, що часто соки ще більш небезпечні для дитячих зубів, ніж цукерки, адже їхня висока кислотність руйнує емаль і призводить до карієсу. Додавати соки до щоденного раціону дитини не варто, але ви можете давати їх раз на тиждень у розведеному вигляді. Розцінюйте соки, як і інші солодощі, скажімо цукерки. І тоді недооцінити їхню шкоду на дитячий організм буде складно.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки