Алергія чи застуда: поради, які допоможуть відрізнити
Дуже часто перші симптоми застуди дуже схожі на алергію, і зрозуміти, що саме зараз турбує дитину, вдається не завжди. Сьогодні ми спробуємо розібратися, на що ж варто звернути увагу в першу чергу, як відрізнити застуду від алергії і астми, та чому дитину потрібно показати лікарю якомога швидше.
Нежить, кашель, температура?
Реакцією організму на подразник може бути чхання, нежить, першіння в горлі, сльозливість очей. А ось якщо у малюка піднялася температура тіла - це вже ознака застуди.
Тривалість хвороби
Якщо у дитини звичайна застуда, то симптоми проходять за тиждень-два, а ось алергія, особливо сезонна, триватиме до тих пір, поки організм буде реагувати на подразник.
Читайте: Полуниця в дитячому раціоні: користь і шкода смачної ягоди
Зверніть увагу на колір виділень з носа
І застуду, і алергію найчастіше супроводжує нежить, проте колір виділень з носа допоможе вам швидко з'ясувати, з чим зараз потрібно боротися організму вашого малюка. Справа в тому, що при алергії виділення з носа можуть бути тільки прозорого кольору, а ось якщо малюк підчепив вірусну інфекцію, то, промивши ніс дитини, ви помітите виділення зеленуватого кольору.
Алергія у спадок
На жаль, реакція організму на будь-які подразники може передаватися у спадок. Тому, якщо хтось із батьків дитини страждає на алергічні реакції, то шанси дитини випробувати ті ж проблеми дещо зростають.
Читайте: Доктор Комаровський про висипку на обличчі дитини: як зрозуміти, що це алергія
Близькі друзі дитини
Стан здоров'я друзів вашої дитини, з якими вона проводить більшу частину свого часу, також допоможе знайти правильну відповідь на питання, що у вашої дитини - застуда або алергія. Справа в тому, що вірус передається від дитини до дитини дуже швидко, а ось якщо у малюка алергія, то симптоми будуть проявлятися лише у нього.
А якщо астма?
Найважливіше, вчасно відрізнити алергію від астми, оскільки друге більш небезпечне для здоров'я дитини, якщо його не лікувати або не надати медичну допомогу у потрібний момент. Серед основних симптомів, за допомогою яких можна діагностувати астму, лікарі виділяють такі: дихання зі свистом; кашель, який проявляється тільки вночі, або під час фізичних навантажень чи сміху; тяжкість в грудній клітці; будь-яку застуду дитини супроводжує сильний грудний кашель; дитина швидко втомлюється навіть при помірному фізичному навантаженні. Також доктора відзначають, що найчастіше астма загострюється в осінній і зимовий період, а ось алергія - це більше весняно-літня проблема. У будь-якому випадку, запримітивши у малюка симптоми застуди або алергії краще звернутися за консультацією до лікуючого педіатра.
Поділитися своїм досвідом або запитати поради у інших батьків, ви можете на нашому форумі та сторінці в соціальній мережі Facebook.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені пояснили, чи можуть діти перерости харчову алергію.