МоваЯзык

/ mamaclub

Виправити помилку природи: у Львові хірурги сформували стать дитини після її народження

Львівська родина чекала народження третьої дитини, на УЗД молодим батькам сказали, що у них буде хлопчик. Однак після того, як новонародженого оглянув неонатолог, з'ясувалося, що все не так просто - крім чоловічих статевих органів, у нього були ще й жіночі.

Про це повідомляє видання zaxid.net

Батьки назвали малюка Віктором, ростили його як хлопчика, і весь час відвідували лікарів, шукаючи вихід з ситуації, що склалася.

Безліч проведених обстежень не давали точних пояснень, що робити далі, так як у дитини було виявлено поширене хромосомне захворювання, викликане наявністю додаткової "жіночої" хромосоми, яке гальмує розвиток хлопчика, додаючи йому ознак жіночності. Ця хвороба проявляється не при народженні, а під час статевого дозрівання або ще пізніше - у зв'язку з безпліддям. Саме у цього малюка були виявлені три статеві хромосоми: дві жіночі, одна - чоловіча.

Після консультацій у найвідоміших лікарів України було прийнято рішення формувати дитину за жіночим типом.

"У даній ситуації ми керувалися не тим, як легше зробити операцію, а як буде краще для дитини. Один невірний крок міг перекреслити все її життя. Щоб уникнути помилки, ми направили маленького пацієнта ще на обстеження до Києва, хотіли почути думку головного генетика України та інших суміжних фахівців. Звідти прийшла порада - формувати дитину за жіночим типом", - розповідає уролог хірургічного відділення львівської лікарні "ОХМАТДИТ" Андрій Поцюрко.

Після ретельної підготовки хірургам вдалося повністю виправити те, що з якихось причин не змогла зробити природа.

"Дівчинка зараз буде рости і розвиватися, як і її ровесниці. А ось в період статевого дозрівання потрібна буде допомога кваліфікованого дитячого гінеколога та ендокринолога. Якщо її будуть правильно вести, то в майбутньому ця дівчинка, цілком ймовірно зможе виносити і народити дитину", - прокоментувала ситуацію головний дитячий хірург Львівської Олександра Бурда.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", у сфері штучного вирощування ембріонів стався науковий прорив.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "здоров'я новонародженого" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини