Вчені зробили несподівану заяву про гикавку

14,6 т.
Вчені зробили несподівану заяву про гикавку

Гикавка у новонароджених – важливий елемент розвитку головного мозку. Щоразу, коли малюк гикає, запускається хвиля сигналів, яка допомагає навчитися регулювати дихання.

Результати відповідного дослідження опублікували в журналі Clinical Neurophysiology. Вчені з Університетського коледжу Лондона виявили, що скорочення м'язів діафрагми через гикавку викликають реакцію в корі головного мозку новонароджених дітей.

Гикавка починається ще в утробі матері з дев'ятого тижня вагітності. До неї особливо схильні недоношені діти. У них вона триває приблизно 15 хвилин в день.

Вчені зробили несподівану заяву про гикавку
Відео дня

Дослідження ґрунтувалося на скануванні мозку новонароджених, що мають гестаційний вік від 30 до 42 тижнів. Активність мозку реєструвалася за допомогою електроенцефалографічних електродів, розташованих на голові немовлят. А датчики руху на тілі забезпечували запис імпульсів процесу.

Читайте: "Жодного насилля!" Комаровський розкрив секрет купання дитини

Вчені зафіксували, що кожен "гик" породжував у мозку піддослідних дві великі нейронні хвилі, пов'язані зі скороченням діафрагми. А потім була третя хвиля, аналогічна тій, яка викликається звуковими ефектами.

Дослідники припустили, що в такий спосіб дитина починає відчувати внутрішнє тіло, а її мозок вчиться керувати діафрагмою, що важливо для регулювання дихання.

Як повідомляв OBOZREVATEL, відомий лікар Євген Комаровський розповів, що для того, щоб маленька дитина не травмувалася, потрібно дотримуватися кількох правил.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки