Вчені розповіли, як новорічні свята впливають на стан мозку

8,2 т.
Вчені розповіли, як новорічні свята впливають на стан мозку

Нейрофізіологи з Данії з'ясували, як новорічні свята впливають на стан мозку.

Вчені провели дослідження і встановили, що у людей, традиційно відзначають найвідоміші зимові свята, особливим чином функціонують деякі частки мозку, передає Medikforum.ru.

Автори дослідження, представляють Університет Копенгагена, вважають, що свята унікально впливають на психологічний стан, і науці ще належить детально вивчити природу такого впливу. У ході роботи вчені дійшли висновку, що у людей, які звикли святкувати Різдво в його загальноприйнятому позитивному аспекті, у відповідній обстановці активізуються тім'яна частка, а також премоторна і соматосенсорна частки кори головного мозку.

Відео дня

"Ці ж ділянки відповідають за розпізнавання емоцій оточуючих людей", - пояснюють дослідники.

Фахівці досліджували активність головного мозку людей, серед яких були ті, хто з дитинства звик святкувати Різдво, а також ті, хто виріс в іншому культурному середовищі (наприклад, в країні, де основною релігією є іслам). Піддослідним демонстрували зображення їжі і інтер'єрів, які відрізнялися наявністю або відсутністю традиційної різдвяної символіки.

Фото: Medikforum.ru

Виявилося, що у добровольців, які святкували Різдво з самого початку життя, мозок реагував на символи цього свята особливим чином. У мозку учасників, для яких різдвяні відзначення були "рідними", не спостерігалося такої ж підвищеної активності.

Це відкриття, як вважають автори роботи, може допомогти зрозуміти, чому багато людей, що живуть в країнах, де прийнято відзначати різдвяні свята, не відчувають горезвісного "духу Різдва". Вони також планують перевірити, чи задіяні центри мозку в реакції людини на інші релігійні та світські свята - Хануку, Великдень, Ураза-байрам.

"Ці, зібрані в ході подібних спостережень, дадуть нам зрозуміти, як людство "винайшло" свята і чому вони грають настільки важливу роль в нашому суспільному та особистому житті", - поділилися думкою експерти.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше вчені розповіли, що кава змінює структуру мозку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки