МоваЯзык

/ Новини медицини

Пацієнт має набагато більше прав, ніж лікар - адвокат

Згідно з чинним в Україні законодавством, у лікувальному процесі пацієнти мають набагато більше прав, ніж лікарі.

Про це розповіла адвокат Олена Бабич у ході прямого ефіру на "Обозревателе".

"У першу чергу, пацієнт має право на вибір лікаря, він може вибирати або вимагати його заміни, для цього є певна процедура. Також пацієнт має право на ознайомлення з медичною документацією щодо нього. Далі - право на інформовану згоду. Це обов'язок лікаря і право пацієнта. Лікар, коли призначає лікування або діагностику, повинен пояснити своєму пацієнтові всі деталі: його стан, можливі ускладнення цього лікування або ж передбачувані наслідки, у разі відмови пацієнта від даного лікування. І після того, як пацієнт отримав всю інформацію, він вже усвідомлено або дає згоду на лікування, або ні", - пояснила адвокат.

Олена Бабич зазначила, що у 2012 році був прийнятий закон, що припускає, що, даючи згоду на лікування, пацієнт повинен підписати спеціальний документ, до цього це можна було зробити в усній формі.

"Є форма на лікування, затверджена Міністерством охорони здоров'я. Обов'язково перед лікуванням, операцією або будь-яким медичним втручанням, пацієнт після того, як лікар йому все пояснив, підписує цю форму", - пояснив адвокат.

До списку прав пацієнта юрист, крім цього, віднесла право на приховування інформації про нього - лікарську таємницю.

"Пацієнт має право на приховування інформації про нього - це лікарська таємниця. І лікар, і співробітники лікарні не можуть розголошувати нічого з того, що їм стало відомо про пацієнта, крім передбачених законом випадків. До того ж, пацієнт стаціонару має право на доступ до нього відвідувачів, інших лікарів чи інших осіб", - додала експерт.

У свою чергу, прав у лікарів у лікувальному процесі набагато менше, ніж у пацієнтів.

"Їх (прав лікарів. - ред.) всього два. Перше - лікар має право відмовити пацієнтові у лікуванні, якщо той не виконує його розпоряджень і порушує правила внутрішнього розпорядку лікувального закладу. Відмовитися лікар може тільки за умови, що це не зашкодить станові пацієнта. Друге право лікаря в лікувальному процесі - це не сказати пацієнтові всю правду про його лікування, але тільки у випадку, якщо лікар вважає, що ця інформація може зашкодити здоров'ю пацієнта", - сказала Бабич.

Як повідомляв "Обозреватель", адвокат пояснила, чому медицина в Україні не може бути безкоштовною.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини