Вчені розповіли, чому офісні співробітники мають проблеми з печінкою
Південнокорейські вчені під час досліджень встановили, що тривале сидіння на робочому місці підвищує ризик ожиріння, діабету, хвороб серця, а ще й неалкогольної жирової хвороби печінки.
Як показало дослідження більш 139 тисяч людей, коли людина сиділа за день мінімум 10 годин, вона має на 9% підвищений ризик хвороби печінки в порівнянні з людиною, яка сиділа менш 5 годин у день, - передає Live Science.
Рівень фізичної активності також впливав на ризик неалкогольної жирової хвороби печінки. Фізично активні люди на 20% рідше стикалися із захворюванням печінки.
Читайте: Нехитра наука: птахи допомогли біологам зрозуміти, що таке любов
Зазначимо, що в рамках дослідження вивчалися в цілому здорові люди. І регулярна фізична активність їх не рятувала від негативних наслідків тривалих періодів сидіння на одному місці. Отже, рекомендується одночасно скорочувати відсоток малорухомих занять протягом дня і при цьому збільшувати фізичну активність.
Фахівці наголошують, що тіло людини створене для руху. Сидячий спосіб життя руйнівний. Вчені радять: за день має бути зроблено 10 тисяч кроків.
Читайте: Еволюція підказала вченим, чому людина любить лінь
Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені розкрили секрет найзагадковішого предка людини.