МоваЯзык

/ Новини медицини

Зміна почуття гумору може бути симптомом небезпечної хвороби

Британські вчені дослідним шляхом визначили, що зміна почуття гумору може бути симптомом деменції.

Науковці опитали родичів і друзів 48 пацієнтів, які страждають лобно-скроневою деменцією. Вони попросили їх заповнити анкети, вказавши, які зміни вони помітили в характері й поведінці своїх близьких до того, як у тих діагностували деменцію, передає Медпортал.

Також їм було запропоновано зазначити, які гумористичні передачі і серіали воліють дивитися їхні близькі. Потрібні варіанти необхідно було вибрати зі списку, в якому були перераховані комедії різних жанрів, у тому числі ті що містять "чорний" гумор або непристойні жарти.

Практично всі хто відповіли повідомили, що ще за 9 років до постановки діагнозу вони звернули увагу на зміну почуття гумору пацієнтів, одним з характерних проявів якої став сміх під час трагічних подій. Сміх викликали звістки про аварії, катастрофи або невдачи в житті близьких.

Експерти відзначають, що деменція у більшості людей асоціюється лише з втратою пам'яті, однак розвиток цього захворювання супроводжується й іншими симптомами. Схильність до "чорного" гумору - лише одна з них. Незважаючи на те, що це не завжди вказує на швидкий розвиток деменції, близьким і лікарям варто звертати увагу на цю ознаку.

Деменція - придбане недоумство, стійке зниження пізнавальної діяльності з втратою в тій чи іншій мірі раніше засвоєних знань і практичних навичок і утрудненням чи неможливістю придбання нових.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що медики виявили клітини, які показують "годинник смерті".

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини