Вчені розкрили секрет появи бабусь і дідусів
Вчені відкрили гени, які відповідальні за появу літніх людей. Бабусі й дідусі виявилися настільки важливими для виживання людського роду, що виникли особливі генні варіанти, що захищають людей від хвороб.
Адже згідно природі особини, у якої закінчується вік фертильності (коли вже не можна мати дітей) вони довго не живуть, - передає Лента.
Таке відкриття вчені зробили випадково. Вони досліджували ген CD33, що відповідає за запальну та імунну реакцію організму на травми та інфекції. Крім того, цей ген пов'язаний з хворобою Альцгеймера: один з його варіантів сприяє розвитку недуги, а другий, навпаки, захищає від нього (блокуючи утворення амілоїдних бляшок).
Читайте: Вчені назвали єдиний засіб, який врятує світ від голоду
Потім учені порівняли, наскільки часто обидва варіанти присутні в тканинах людини і шимпанзе (найближчих сучасних родичів Homo sapiens серед приматів). Руйнівний варіант CD33 знайшли і у людей, і у мавп: тобто історично він з'явився перший. Однак захисний варіант зустрічається у людей у ??чотири рази частіше. Таким чином, ген, відповідальний за запобігання хвороби Альцгеймера, знадобився саме людям - коли в їх популяціях виникли літні особини (шимпанзе зазвичай вмирають, втративши здатність до зачаття дітей).
Потім вчені вирішили перевірити свою гіпотезу на інших генних варіантах, що відповідають за пізнє настання хвороби Альцгеймера і за захист від підвищеного артеріального тиску, діабету і серцево-судинних захворювань. Ці варіанти перевірили по базі даних проекту "1000 геномів". Виявилося, що дані варіанти є в багатьох народів Землі, але відсутні у шимпанзе, бонобо і горил. Іншими словами, гени захисту від старечих хвороб оформилися після виділення роду Homo.
Читайте: Вчені розкрили таємницю найстародавнішої живої "свастики"
Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені дізналися, чому багаті люди стають жадібними.