МоваЯзык

/ Новини медицини

Адвокат розповіла, як легко і просто засудити лікаря

Чинний Кримінально-процесуальний кодекс України забороняє медпрацівникам будь-яке розголошення медичної інформації про пацієнта, у тому числі коли йдеться про членів його сім'ї. Про це у прямому ефірі "Обозревателя" розповіла адвокат Олена Бабич.

"Лікар не повинен розголошувати лікарську таємницю без згоди пацієнта - ні в інтерв'ю, ні родичам", у тому числі чоловікові, дружині або матері повнолітньої дитини, - розповіла адвокат.

Крім того, "новий Кримінально-процесуальний кодекс не дозволяє допит лікаря в якості свідка стосовно пацієнта, якщо цей пацієнт не дав письмової згоди на це", - додала вона.

За словами Бабич, якщо розголошення інформації про стан здоров'я або діагноз призвело до певних наслідків, наприклад, до погіршення стану здоров'я або до проблем на роботі - пацієнт вправі вимагати "відшкодування морального і матеріального збитку". Разом з тим вона підкреслила: для отримання позитивного вердикту суду потерпілому необхідно довести причинно-наслідковий зв'язок між розголошенням інформації та подальшими негативними наслідками.

Як писав "Обозреватель", раніше Олена Бабич розповіла про три схеми "медичного" шахрайства.

Повну версію ефіру за 30 вересня дивіться тут.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини