Бездимні продукти замість сигарет: менше шкоди для пацієнтів із ХОЗЛ

Бездимні продукти замість сигарет: менше шкоди для пацієнтів із ХОЗЛ

Рак, серцево-судинні захворювання та хронічне обструктивнезахворювання легень(ХОЗЛ) – тривале куріння сигарет призводить до небезпечних захворювань, які скорочують тривалість та погіршують якість життя. За даними вчених, куріння сигарет - основна причина ХОЗЛ: захворювань легень, які викликає хронічне обмеження повітряного потоку у дихальних шляхах.

Численні клінічні дослідження доводять: новітні тютюнові та електричні вироби без процесу горіння можуть бути менш шкідливі для пацієнтів із ХОЗЛ. Чому, на думку дослідників, відмова від звичайних сигарет на користь систем нагрівання тютюну може стати перевагою для пацієнтів із хронічною обструктивною хворобою легень?

ХОЗЛ: захворювання "професійних" курців

Хронічне обструктивне захворювання легень - це загальний термін, який об'єднує захворювання, які перешкоджають проходженню повітря дихальними шляхами. До них належить емфізема та хронічний бронхіт, які характеризуються респіраторними симптомами, обмеженням повітряного потоку та запаленням дихальних шляхів.

ХОЗЛ є однією з основних причин захворюваності та смертності у світі, причиною якої вчені називають куріння сигарет.

За даними ВООЗ, хронічне обструктивне захворювання легень посідає третє місце серед причин смертності після ішемічної хвороби серця та інсульту:

У курців сигарет у 13 разів вищий ризик смертності через ХОЗЛ. Близько 80-90% пацієнтів із цим діагнозом курять чи курили. Щороку понад 3 млн людей помирають через ХОЗЛ.

Тривале куріння сигарет лише посилює симптоми ХОЗЛ, провокуючи запалення та окислювальний стрес. Щоб зупинити розвиток захворювання у пацієнтів різного віку, в першу чергу потрібно повністю відмовитися від куріння, - говорять учені.

Численні дослідження показують: приблизно половина курців із ХОЗЛ намагалися кинути курити протягом останнього року. При цьому лише 20% пацієнтів можуть успішно позбутися цієї звички протягом року. Більшість курців через деякий час знову повертається до куріння. Така статистика говорить лише про одне: досвідченим курцям із хворобами легень потрібна менш шкідлива альтернатива, бо повна відмова від сигарет - не завжди дієвий "вихід".

Як сигаретний дим посилює захворювання легень?

Шкідливі та потенційно шкідливі речовини, які утворюються при спалюванні тютюну, вчені називають основною причиною захворювань та смертності, пов'язаних з курінням. Запалена сигарета вивільняє складну суміш твердих та газоподібних частинок, понад 6000 хімічних речовин, близько 100 з яких дослідники відносять до потенційно шкідливих речовин.

Небезпечні окислювачі, поліциклічні ароматичні вуглеводні, важкі метали та чадний газ відкладаються на всіх дихальних органах, викликаючи окислювальний стрес, запалення та порушення механізмів захисту легень.

При тривалому курінні ці речовини осідають в організмі та викликають зміни в дихальних шляхах та альвеолярних клітинах, що негативно позначається на загальній легеневій функції та сприяє розвитку ХОЗЛ. Найпоширеніші симптоми - задишка, збільшення виділення мокротиння або слизу та хронічний кашель.

Бездимні продукти: менш шкідливаальтернатива для пацієнтів з ХОЗЛ

Лікарі рекомендують пацієнтам із хронічною обструктивною хворобою легень повністю відмовитися від тютюну. Однак більшість "професійних" курців не готові відмовлятися від ритуалу куріння та нікотину. Саме тому науково-технічні досягнення сприяли розробці інноваційних бездимних продуктів, які можуть бути менш шкідливими у порівняно з сигаретами.

Бездимні продукти можуть допомогти пацієнтам з небезпечними захворюваннями легень не лише подовжити життя, а й суттєво покращити його якість.

Електронні сигарети та системи нагрівання тютюну (СНТ) - найпопулярніші бездимні продукти. Електронні сигарети функціонують за принципом випаровування спеціального аерозолю при вдиханні, а в СНТ тютюн нагрівається, однак не спалюється.

Оскільки процес горіння тютюну в цих продуктах відсутній, аерозоль СНТ містить менше шкідливих речовин, ніж сигаретний дим.