"Біофарма" як приклад успішного фармвиробництва в Україні

''Біофарма'' як приклад успішного фармвиробництва в Україні

"Біофарма" (Biopharma) – українська компанія, що спеціалізується на розробці та виробництві імунобіологічних препаратів із плазми крові. Ці ліки використовуються при первинних та вторинних імунодефіцитах як замісна терапія з метою профілактики інфекцій, а також при деяких неврологічних та аутоімунних хворобах.

Співвласниками "Біофарми" є два підприємця-промисловця – Костянтин Єфименко та Василь Хмельницький. За час розвитку – близько 10 років, в проєкт інвестовано приблизно $150 млн, що дозволило створювати якісний продукт. Нещодавно на своїй сторінці у ФБ Василь Хмельницький поділився здобутками компанії та баченням перспектив.

Наразі Biopharma – єдине виробництво препаратів плазми в Україні. Оборот компанії становить $75 млн. Світовий ринок великий – $29 млрд, і має тенденцію до зростання. Щорічно заготовляється приблизно 60 млн літрів плазми крові. Якщо перевести цей обсяг, він становитиме близько 20 олімпійських плавальних басейнів. 75% світового обсягу плазми заготовляє США.

Biopharma – одна із 13 існуючих у світі компаній, які займаються виготовленням препаратів із плазми.Нещодавно "Біофарма" обігнала одного з виробників, і є ймовірність, що до кінця року підніметься ще на кілька позицій. У планах – протягом п'яти років увійти до шістки світових лідерів, і сьогодні для цього є всі необхідні ресурси.

Що являє собою завод "Біофарма"

Площа заводу складає 5000 кв. м. Загалом у Biopharma працює 286 фахівців. Середня зарплата персоналу – приблизно $1500, вона збільшиться до $2000 після закінчення навчання. Це наочний приклад того, що виробництво є головним драйвером для економіки країни.

Biopharma – найсучасніше високотехнологічне виробництво. В обслуговуванні обладнання, що працює цілодобово, зайнято приблизно 40 фахівців, завданням яких є контроль процесів.

Крім нового заводу зараз ведеться будівництво нового лабораторного корпусу. Там планується розмістити кілька лабораторій, а один із поверхів хочуть відвести під коворкінг для хіміків та біологів.