"БіоШкола" – унікальний проєкт в Україні, заснований компанією Biopharma

''БіоШкола'' – унікальний проєкт в Україні, заснований компанією Biopharma

Імунобіологічна фармацевтична компанія Biopharma інвестувала понад $2,5 млн в унікальний освітній проєкт "БіоШкола". Сюди на навчання запрошують лише обраних - талановитих учнів, призерів Всеукраїнської олімпіади з хімії та біології. Просторе приміщення, надсучасне обладнання, високопрофесійні викладачі й наставники - у юних дослідників є всі умови задля саморозвитку та здобуття нових знань та умінь.

Президент компанії Biopharma Констянтин Єфименко впевнений: подібні проєкти вкрай важливі для зацікавлення молоді у побудові карʼєри в галузі сучасних біотехнологій. Адже "БіоШкола" забезпечує багаторівневу систему підготовки фахівців та науковців, які в подальшому зможуть створювати інноваційні технології та продукти, впливаючи на економіку та імідж України у світі.

"БіоШкола"перший крок у розробцістартапів світового рівня

Аргументуючи суспільну та економічну цінність освітнього стартапу "БіоШкола", пан Єфименко наводить переконливі цифри, зазначаючи, що майже 3% ВВП світової економіки за 2022 рік припадає саме на біотехнології. За його розрахунками, це становить близько $2 трлн 940 млрд. У найближчі 10 років цей ринок зросте вдвічі й становитиме $6 трлн, впевнений Єфименко:

"Порівняйте це зі $160 млрд ВВП України за 2022 рік – і ви зрозумієте, наскільки перспективним є розвиток біотехнологічного кластера української економіки", – зазначає президент Biopharma.

Шукаючи обʼєкти для інвестування з партнерами, Єфименко пересвідчився: в Україні біотехнологічні підприємства можна перелічити на пальцях однієї руки, тому варто створювати їх самим. Для реалізації інноваційних проєктів, недостатнью бути відмінником у школі з біології та хімії, зазначає Єфименко.

"Тут потрібні справжні таланти – переможці міжнародних олімпіад, турнірів з біології, які здобули гарну професійну освіту та мають високу мотивацію запускати стартапи світового рівня саме в Україні", – говорить він.

Від олімпіади до інноваційної освіти: обирають найкращих

Компанія Biopharma у цьому році стала головним спонсором Всеукраїнської олімпіади з біології. Найкращих учнів переможців 4-го етапу олімпіади запросили на навчання до новоствореної "БіоШколи", розташованої у м. Біла Церква. Навчання планують розпочати 5 серпня 2024 року.

Понад 10 викладачів допомагатимуть найобдарованішим учням 8-10 класів глибше опановувати біологію. Практичні та групові заняття проводитимуться у спеціально облаштованому приміщенні в новому лабораторному корпусі компанії. Перший етап навчання триватиме 3 тижні.

Другий, теоретичний курс навчання розпочнеться з вересня, який включатиме онлайн-лекції з: біохімії, молекулярної біології, мікробіології, генетики, основ еволюції, анатомії та фізіології рослин і тварин, етології, цитології та гістології.

Навчальний курс розроблено на базі програми міжнародних олімпіад та дисциплін, які застосовуються в біотехнологічних процесах.

За словами Єфименка, навчання у "Біошколі", включаючи репетиторські заняття, повністю безкоштовні. Компанія також хоче запровадити американський тритомний підручник з біології, за яким навчаються у всьому світі.

"Інноваційність проєкту в тому, що ми намагаємося поєднати теоретичну та сучасну практичну біологію. Ми хочемо, щоб талановиті учні мали можливість отримати унікальний досвід роботи із сучасним професійним обладнанням та ґрунтовну теоретичну підготовку", говорить кандидатка біологічних наук та керівниця проєкту "БіоШкола", Надія Осипчук.

Стартапи, які змінюють світ

Компанія Precí – показовий приклад успішного стартапу, якого свого часу підтримала Biopharma. Партнером Костянтина Єфименка став колишній переможець міжнародної олімпіади з хімії Антон Ганопольський.

Precí стала розробником цінного препарату – гепатоцитів печінки людини, яким зацікавились всесвітньо відомі фармкомпанії з Франції, Нідерландів, Великої Британії, США, Індії та Китаю.

У 2022 році продукт приніс компанії $980 000 прибутку, який, за прогнозами, може зрости до $5 млн у 2024 р. Нині Precí закінчують роботу над 2-ма не менш успішними, революційними препаратами.

Подібних проєктів може бути чимало в Україні за наявності талановитих вчених, здатних їх генерувати. Таких людей потрібно шукати, підтримувати та популяризувати їх роботу, – зазначає Єфименко. Засновник "БіоШколи" вірить, що проєкт зможе змінити майбутнє України, підтримавши генерацію молодих та обдарованих учених.