COVID-19 Vs ВІЛ: чому важлива вакцинація

COVID-19 Vs ВІЛ: чому важлива вакцинація

На сьогоднішній день у різних країнах вакцинація людей з ВІЛ проти COVID-19 знаходиться на різних рівнях. Ці дані аналогічні тим, що спостерігаються загалом серед населення. Це досить тривожний сигнал, якщо врахувати, що у людей з ВІЛ ризик померти від коронавірусної інфекції значно вищий, ніж у всіх інших.

Вакцинація людей з ВІЛ

Автор дослідження, результати якого були опубліковані в "Журналі інфекційні хвороби", зазначає: "Нам відомо, що цей аналіз – це перше великомасштабне дослідження, яке має визначити, скільки людей із ВІЛ було вакциновано".

У дослідженні взяли участь майже 7000 осіб із ВІЛ-інфекцією. Наприклад, було встановлено, що кількість вакцинованих від COVID-19 у країнах з високим рівнем доходу досягає 71%, а в країнах Африки на південь від Сахари – не більше 18% і досягає мінімуму на Гаїті, де жодна людина з ВІЛ не отримала вакцину .

Відео дня

"Така різниця у показниках вакцинації проти COVID-19 серед людей з ВІЛ у країнах з різним рівнем доходу може стати причиною збільшення захворюваності на COVID-19 серед найбільш вразливих груп населення, які живуть з ВІЛ", – хвилюється автор.

Вакцинація від COVID-19 може врятувати життя

Під час недавніх досліджень було встановлено, що у людей з ВІЛ ризик померти від COVID-19 на 29% вищий, ніж у населення загалом, і на 20% вищий ризик госпіталізації. Таким чином, потреба в вакцинації цієї групи населення досить висока.

Для визначення рівня вакцинації автори вивчили дані, отримані під час дослідження REPRIEVE, яке розроблене для вивчення первинної профілактики серцево-судинних захворювань у всьому світі серед людей з ВІЛ. Дослідження включає дані про вакцинацію від COVID-19, що дозволяє максимально точно визначити кількість осіб, які отримали вакцину.

У проведеному дослідженні взяли участь 6952 особи з ВІЛ віком від 40 до 75 років, які отримують стабільну антиретровірусну терапію (АРТ), які не страждають на серцево-судинні захворювання та з мінімальним і середнім ризиком розвитку атеросклеротичного ураження серцево-судинної системи.

Учасниками обстеження стали особи з ВІЛ із 12 країн, серед яких було 66% представників різних рас, з них 32% – жінки. Кількісно це виглядає так: Бразилія – 1042, Ботсвана –273, Канада – 123, Гаїті – 136, Індія – 469, Перу – 142, Південна Африка – 527, Іспанія – 198, Таїланд – 582, Уганда – 13 Зімбабве – 123.

Найбільша кількість вакцинованих людей з ВІЛ-інфекцією проживає на території США та Канади – 71%, потім йде Латинська Америка та Карибський басейн – 59%, цей відсоток фактично відповідає загальній чисельності населення в цих регіонах.

Значно менше вакцинованих ВІЛ відзначається на території Південної Азії – 49%, Південно-Східної та Східної Азії – 41%, в африканських країнах цей показник не перевищує 18%.

Вакцинація від COVID-19 – це шанс вижити

Слід зазначити, що найвищий відсоток смертності від СНІДу та ВІЛ у ПАР та Ботсвані, де вакциновано лише незначну кількість населення.

Вчені зазначають, що рішення про необхідність вакцинації кожен із учасників приймав самостійно. Під час ухвалення рішення учасники не керувалися нічиїми рекомендаціями чи вимогами.

Авторів здивував той факт, що в більшості країн кількість вакцинованих чоловіків перевищувала кількість вакцинованих жінок, винятком стали країни Африки, розташовані на південь від Сахари. Крім цього, кількість вакцинованих чорношкірих осіб також була нижчою, ніж білошкірого населення у країнах з високим рівнем життя у США та Канаді.

Старший автор дослідження, доктор медицини Стівен К. Грінспун, повідомив: "Нас не приємно здивувало те, що в країнах із високим рівнем життя переважно вакциновано білошкірого населення, а рівень вакцинації темношкірого населення також залишається низьким".

"Якщо врахувати, що рівень захворюваності на COVID-19 серед людей з ВІЛ із кольоровою шкірою залишається дуже високим, то можна припустити, що це може стати серйозною проблемою для охорони здоров'я", – зазначив Грінспун, професор медицини Гарвардської медичної школи та керівник відділення метаболізму в лікарні загального профілю у Бостоні.

Грінспун поділився, що дані, отримані в процесі дослідження REPRIEVE до жовтня місяця, показали, що кількість осіб з ВІЛ, які отримали вакцину, постійно збільшується на території Південно-Східної та Східної Азії, Південної Азії та в країнах Африки на південь від Сахари.

Якщо врахувати, що у хворих з ВІЛ є високий ризик смерті від COVID-19, то дуже важливо, щоб такі особи з найбільш вразливою та ослабленою імунною системою отримали щеплення.

Доктор медицини, магістр охорони здоров'я, директор Центру досліджень СНІДу UCSF-Гладстона (CFAR) у Сан-Франциско Моніка Ганді в коментарях до дослідження написала: "Обнадійливим є той факт, що ці показники досить високі серед людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією, як серед решти населення".

Моніка Ганді додала у своєму повідомленні, що на відміну від інших груп з ослабленим імунітетом, люди з ВІЛ мають переваги, оскільки антиретровірусна терапія може відновити їхню імунну систему.

Не менш важливо, щоб люди, які входять до групи ризику, наприклад, із серцево-судинними патологіями та високим індексом маси тіла, також не відмовлялися від вакцинації, тому що у цієї групи хворих також є високий ризик смертності від COVID-19.

Моніка Ганді наголосила, що потрібно направити всі сили на те, щоб підвищити рівень вакцинації у цій групі населення.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки