Ділитись життям: до Всесвітнього дня донора в Україні презентували фільм
"Ділитись життям" - під таким слоганом цього року пройшов Всесвітній день донора крові у мережі плазмацентрів Biopharma Plasma. З цієї нагоди у семи містах України була презентована прем’єра однойменного документального фільму про донорство та пацієнтів, яких врятувала або ж рятує щодня кров і препарати з крові, повідомляють MedOboz організатори заходу.
Захід, що мав на меті не лише популяризувати донорство, а й висловити подяку постійним донорам та партнерам, став справжнім святом життя та людяності.Київ, Черкаси, Хмельницький, Дніпро, Кам’янське, Суми та навіть незламний Харків! Кожне місто підготувало свою унікальну програму, однак усі заходи були об’єднані спільною ідеєю - показати важливість та значущість донорства крові та її компонентів.
Документальний фільм про донорів і пацієнтів "Ділитись життям", знятий продакшном "Two more rows", став ключовою подією свята. Він демонструє глибокий погляд на донорство крові через історії реальних людей, які пережили важкі випробування: ветеран війни, який втратив ноги після мінометного обстрілу під Бахмутом; жінка з рідкісним захворюванням легень; підліток, який переміг рак крові; маленький хлопчик у щоденній боротьбі з первинним імунодефіцитом. Усі ці історії об'єднує одне – кожен із них отримав шанс на життя завдяки донорам.
Фільм вразив усіх присутніх в залі та навіть змусив трансформувати думки СЕО компанії "Біофарма" Костянтина Єфименка.
"Після перегляду цього фільму мені потрібно попросити у вас пробачення мене як людини, як СЕО компанії. За трансформацію моїх думок, - зазначив Костянтин Олексійович. - Якби ми зібралися з вами у 2019 році, коли ми запускали завод фракціонатор, ми б поставили фільм із крутим синглом Infloyd. Ви б бачили, як у нас крутиться сепаратор на 6000 обертів, як мішається великий реактор на 5 м3, як розливаються препарати. Тому що коли ми починали будівництво у 2015 році, я бачив перед собою іншу мету – знайти 200 млн доларів, щоб збудувати завод із фракціонування плазми крові, збудувати лабораторнй корпус у Білій Церкві, де будуть лабораторії, 10 плазмацентрів, розвивати науку і йти вперед. Я дивився на це питання виключно індустріально. Але у 2019 році ми запустили цей завод і я зрозумів, для чого ми його збудували. Ми збудували цей завод для Матвія (пацієнт, герой фільму, - ред.), для пані Валентини (пацієнтка, героїня фільму, - ред.), для пана Романа (ветеран війни, герой фільму, - ред.), для того, щоб цим людям жилося трохи краще. Ми виробляємо ліки, які дають життя людям. Це не дуже багато людей і ми не воліємо про це кричати по екрану телевізору кожного дня. Це дуже вузьке коло людей, але я точно знаю з Біблії – "врятуй життя і ти врятуєш світ".
Другою теплою та емоційною частиною свята стало нагородження постійних донорів та партнерів. Ці люди є справжніми героями нашого часу, адже їхня самовідданість та небайдужість дозволяють рятувати тисячі життів. У кожному місті було нагороджено десятки донорів, які протягом багатьох років регулярно здають кров та її компоненти, а також організації та установи, що підтримують донорський рух.
{"id":"3nbsddWgcfM","startTime":27100}Організатори свята зазначають, що документальний фільм незабаром з’явиться у мережі для загального доступу, та рекомендують його подивитись усім, кому відгукується фраза "Бути донором – ділитися життям".