Дивіться на руки: вчений підказав, як визначити злочинця

26,1 т.
Дивіться на руки: вчений підказав, як визначити злочинця

Професор Су Блак із кафедри анатомії та криміналістичної антропології Університету Данді розробила методику, за допомогою якої можна буде встановлювати особу злочинця за певними характеристиками його рук, які є унікальними для кожної людини.

За інформацією Бі-Бі-Сі, як каже професор Блак, загальний вигляд рук залежить від генетики: "Якщо вдивитися в деталі, то хоч ваша права і ліва руки схожі одна на одну, але між ними існують і відмінності", - говорить вона.

Насамперед професор Блак дивиться на конфігурацію вен на руках. Вона виникає спонтанно ще в утробі матері й унікальна для кожного. Немає двох людей з однаковим малюнком вен, навіть у однояйцевих близнюків ця конфігурація різна.

Більше того, навіть у однієї людини розташування вен на лівій руці відрізняється від правої.

Різні відмітини на руці - від родимок до бородавок і веснянок - також унікальні для кожного індивідуума. Усе це створює, за словами професора Блак, ніби особистий штрих-код людини.

Безцінну інформацію криміналістам можуть надати шрами на руках. Шрами, отримані в результаті тих чи інших травм, особливо помітні, так як вони відрізняються розмірами і конфігурацією, можуть перебувати на будь-якій частині руки, і в кожного такого шраму свій особливий відтінок, залежно від того, як заживала рана.

Те, як виглядають складки шкіри над суглобами пальців, також унікальне для кожної людини - так само як і відбитки пальців.

Крім того, професор Блак розглядає лунки нігтя (також відомі як лунули): світлі півмісяці біля основи нігтя.

Так, лунка нігтя незвичайної форми одного разу допомогла їй встановити особу підозрюваного, який потім був засуджений до ув'язнення.

Професор Блак займається цими дослідженнями вже багато років, і в неї значна база даних можливих варіацій того, як виглядають руки.

Вона впевнена, що подальше вивчення анатомічних варіацій укупі з розвитком біометричних технологій дозволять у подальшому ще ширше використовувати це нове застосування науки.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", журнал Pharma Magazine представив добірку неймовірних фармацевтичних відкриттів за останні кілька років.