МоваЯзык

/ Новини медицини

Дослідження завершені: Плаквеніл від COVID-19 не можна застосовувати

21.3т
Читати матеріал російською

Гидроксихлорохин є препаратом з вираженою противірусною і протизапальною дією. Він застосовується для терапії малярії, ревматоїдного артриту, а також ефективний при СЧВ і деяких протозойних інфекційних процесах.

Штам коронавируса, що викликає COVID-19, маловивчений, і єдиний схвалений протокол лікування, що дозволяє уникнути розвитку ускладнень або знизити їх негативні наслідки, відсутній.

Терапевтичний профіль гідроксихлорохіну дозволяв припустити його ефективність щодо SARS-Cov-2, тому цей лікарський засіб використовувався в багатьох країнах світу як експериментальний.

Плаквеніл (Sanofi, Франція) кардіотоксичен і може призводити до розвитку аритмії і тахікардії, особливо на тлі наявних патологій серцево-судинної системи. Про ці ефекти попереджало FDA, також на користь цього припущення говорили невеликі по обхвату пацієнтів дослідження. Незважаючи на це, ліки застосовувалися в багатьох країнах – США, Франції, Індії, Алжирі, Марокко та ін.

Результати недавнього дослідження, в якому брало участь більше 96 тис. учасників, опубліковані в науковому журналі The Lancet. Медики шести континентів в 671 госпіталях об'єднали зусилля з аналізу профілю безпеки і ефективності гідроксихлорохіну від коронавірусної інфекції.

Встановлено, що використання Плаквенілу, зокрема у поєднанні з антибіотиком, у пацієнтів з COVID-19 сприяє захопленню госпітальної летальності та ризику виникнення порушення ритму.

У дослідженні не брали участь пацієнти, які вже були на ШВЛ, препарат призначався хворим на ранніх стадіях – приблизно протягом 48 годин з моменту виявлення інфекції. При використанні гідроксихлорохіну летальність зростає на 34-45%, а ризик виникнення аритмій збільшується в 1,4-4 рази (в залежності від комбінації препаратів).

Проведене дослідження – найбільш масштабне на сьогоднішній день. Воно остаточно встановило, що підвищена увага до Плаквенілу не має під собою підстав, оскільки від його застосування виникає помилкова, нічим не підкріплена надія на одужання.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

0
Коментарі
1
0
Смішно
6
Цікаво
3
Сумно
0
Треш

Блоги медицини