Експерт із лицемірства: як Органосін пробиває дно

Експерт із лицемірства: як Органосін пробиває дно

Наскільки віроломно можна вести бізнес у сучасному світі? Як глибоко можна поринути у вир лицемірства? Виходячи з прикладу фармацевтичної компанії Органосін, межі не існує, і фірма готова демонструвати все нові й нові "рекорди" цинічності.

Суди, суди, суди

ТОВ "Органосін" носить свою нинішню назву з 2015 року, до цього компанія була відома на ринку України як "Сінмедик". Ця фармкомпанія, продукція якої виробляється в Індії, не раз встигла засвітитися як відповідач у судових справах. Так, МВС України у 2015 р. проводило розслідування у зв’язку зі встановленням ознак кримінального правопорушення. Було встановлено, що фармкомпанією "Сінмедик" була створена схема ухилення від сплати податку на прибуток і виведення закордон коштів в особливо великих розмірах.

Відео дня

Також фармфірма Органосін встигла відзначитися правопорушеннями і в інших сферах – зокрема, порушенні прав інтелектуальної власності швейцарської компанії MoviHealth. Ця швейцарська фармацевтична фірма є власником патенту на винахід, який використовується нею при виробництві лікарського засобу зі знеболюючою, протизапальною та хондропротекторною дією. В той же час компанія Органосін використовувала у своєму препараті без згоди правовласника кожну ознаку, включену до незалежного пункту формули винаходу. Як не намагалися представники Органосіна цинічно доказувати свою правоту зустрічними позовами, в підсумку судом було визнане порушення Органосіном прав інтелектуальної власності швейцарської фармкомпанії, а її вимоги задоволені.

Що по-справжньому турбує Органосін?

Черговим прикладом лицемірства Органосіна є стаття на сайті компанії про аюрведичні препарати, яка не двозначно натякає на бажання реєструвати їх як лікарські засоби. Як відомо, аюрведа – це вид альтернативної, тобто нетрадиційної медицини. Тому подібні засоби реєструються в Україні як біологічно активні добавки (БАДи). І нехай ми заплющимо очі на те, що фармфірма продає все підряд – і традиційні лікарські препарати, і нетрадиційні БАДи, але неможливо залишити без уваги занепокоєність керівництва Органосіна тим, що аюрведичні препарати, які визнаються в нашій країні як БАДи, не можна включати в обов’язкові схеми призначень. Також фармкомпанія дуже обурена тим, що при ввезенні в Україну аюрведичних засобів як БАДів, вона має сплатити 20% податку, в той час, як лікарські препарати оподатковуються 7%-м податком. При цьому в статті жодного разу не наводиться доказова база щодо ефективності пропонованих аюрведичних засобів. І це недивно, так як аюрведа є псевдонаукою[1] [2]. Після прочитання цієї статті на сайті Органосіна, складається враження, що фармкомпанії абсолютно байдуже, який продукт продавати, лишень би шанси вмовити лікаря включити його в схеми лікування були побільше, а податки при ввезенні в країну поменше.

Що відбувається всередині фармкомпанії?

Лицемірство компанії Органосін проявляється на усіх можливих рівнях – поміж іншим, ставлення до співробітників всередині фірми залишає бажати кращого. На своєму сайті компанія цинічно стверджує, що її основні цінності – це "люди і продукти". Як не сумно, але судячи з відгуків самих же співробітників, ставлення до людей тут не витримує жодної критики, а якість продуктів нерідко викликає питання.

Інтернет переповнений негативними відгуками співробітників компанії, причому Органосін навіть не спромігся відповісти на претензії колишніх колег або "почистити" негативні коментарі. В той же час на просторах інтернету зустрічаються рідкісні явно замовні статті, які розхвалюють Органосін та вторять знайомий лицемірний слоган про "головні цінності" фармфірми.

Виходячи з відгуків співробітників, уже на етапі співбесіди проявляється відсутність поваги до кандидата. Наприклад, кандидатка скаржиться на те, що після попереднього підтвердження співбесіди, приїхавши на зустріч, вона дізналася, що вакансія вже не актуальна. Окрім того, кандидати скаржаться на некомпетентність HR-спеціалістів та відсутність зворотного зв’язку. Ті, кому вже "пощастило" влаштуватися в Органосін, скаржилися на напружену атмосферу всередині компанії та постійне відчуття можливості звільнення. Як іронічно помітив власник цього відгука, це був як раз той результат, якого й бажало добитися керівництво фармфірми.

Серед скарг співробітників на те, що в компанії їх не цінують і можуть оштрафувати або звільнити в будь-який момент, також іде мова про нерідкі проблеми при звільненні. Зокрема, у відгуках розповідається про незаконне утримання трудових книжок та невиплату частини зарплати. В той же час існують приклади, коли колишні робітники добивалися через суд від Органосіна виконання його зобов’язань.

Окрім сказаного вище, медичні представники, які працювали в Органосіні, також скаржилися на низьку якість лікарських засобів цієї фармфірми, в тому числі ґрунтуючись на відгуках практикуючих лікарів, які їх застосовували. Медичні представники Органосіна також дивувалися наявності у портфелі компанії антибіотика гатифлоксацина, вже забороненого в той час в Індії в зв’язку зі значною кількістю побічних ефектів. Виходячи з відгуків, лікарі також не відчували особливої радості від співпраці з Органосіном – основними причинами цього були часті побічні явища препаратів і постійне діймання дзвінками, листами тощо.

Загалом, складається враження, що керівництво Органосіна абсолютно не турбує репутація їхньої компанії. Логіка фармфірми очевидна: раз вона продовжує отримувати багатомільйонний прибуток, обманюючи усіх навколо, включно із власними співробітниками та споживачами препаратів, то навіщо щось міняти, адже так працює! Залишається сподіватися, що все менше кандидатів будуть попадатися на гачок непорядного роботодавця, а споживачі будуть серйозніше підходити до вибору виробника фармакологічної продукції.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки