Експерти пояснили, чому ми їмо, навіть коли відчуваємо ситість

9,3 т.
Експерти пояснили, чому ми їмо, навіть коли відчуваємо ситість

Нове дослідження, опубліковане в журналі Psychological Science, пояснює, чому ми можемо психологічно хотіти ще одну порцію, навіть якщо відчуваємо, що фізично ситі.

За інформацією "УП.Жіття", виявляється, коли ми асоціюємо ситість з тим, щоб з'їсти більше, можемо відчувати ще більший голод, з'ясували вчені з Університету Вермонта.

Протягом 12 днів лікарі Марк Бутон і Скотт Шеперс досліджували 32 щурів.

У першому тесті ситих щурів помістили в коробку. Їх навчили: додаткова порція їжі буде надходити, коли пацюк буде натискати на важіль усередині коробки.

Через чотири дні щурів знову помістили в коробку. Але на цей раз важіль перестав видавати смакоту.

Відео дня

Вчені навчили щурів асоціювати ситість з отриманням їжі, а голод - з відсутністю солодощів.

Тому коли щурів помістили в коробку втретє і важіль знову почав видавати їжу, вчені побачили, що щури частіше натискали на важіль, коли були ситими, ніж голодними.

Якщо спроектувати ці результати на людей, виходить, що сама ідея отримання їжі може бути сильнішою, ніж фізичне відчуття голоду. Тому екстремальні дієти не діють, стверджують вчені.

Адже як тільки ми відчуваємо ситість після періоду голодування, можемо почати переїдати.

Результати експерименту також підтверджують, що наш апетит залежить від прожитого досвіду.

Наприклад, якщо ми проходимо повз улюбленого ресторану і чуємо запах його їжі, це може змусити нас зайти і поїсти, навіть якщо ми не голодні.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", австралійські дослідники прийшли до висновку, що ті, хто сидить на дієті, повинні спробувати збалансувати калорійність харчування, як тільки вони схудли, щоб підтримувати вагу і запобігти адаптивному термогенезису.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки