Електронна сигарета допоможе відмовитись від куріння сигарет за пів року

Електронна сигарета допоможе відмовитись від куріння сигарет за пів року

Більшість курців хотіли б назавжди позбавитися куріння, однак зробити це без допоміжних засобів майже неможливо. Нові методи лікування від нікотинової залежності містять медикаментозну терапію, застосування спеціальних пластирів і жуйки, а також використання електронних сигарет та інших бездимних нікотиновмісних продуктів.

За даними нового дослідження, електронна сигарета більш ефективно допомагає курцям кинути курити або вживати нікотин у меншій кількості та більш безпечній формі. Як стверджують учені, учасникам дослідження вдалося відмовитися від куріння за допомогою електронних сигарет протягом пів року.

Електронні сигарети, варениклін чи нікотинова жуйка?

За даними нового рандомізованого дослідження китайських дослідників, яку очолила докторка філософії з Лікарні китайсько-японської дружби в Пекіні Чжао Лю, електронні сигарети можуть допомогти більш ефективно кинути палити, ніж нікотинова жувальна гумка та варениклін.

У дослідженні взяли участь 1068 учасників із Китаю, які щодня курили понад 10 цигарок. Учасників розподілили на 3 групи для 12-тижневої терапії електронною сигаретою, вареникліном та нікотиновою жувальною гумкою.

Зробивши біохімічний аналіз через 6 місяців, вчені з'ясували, що рівень відмови від куріння становив 15,7% у тих, хто застосовував електронні сигарети; 14,2% в учасників, які приймали варениклін; та 8,8% у курців, котрі жували нікотинову гумку.

Ефективність помірного підходу до куріння

Хоч варениклін показав приблизно таку ж ефективність, як і електронні сигарети, проте через 6 місяців 62,8% учасників із групи електронних сигарет все ще використовували пристрої, тоді як учасники інших груп припинили лікування, повернувшись до куріння.

Експерти зазначили, що 7-8% учасників дослідження мали незначні побічні ефекти від електронних сигарет та нікотинової жуйки, які характеризувалися подразненням горла та ротової порожнини. При цьому 8,8% учасників із групи вареникліну відчували нудоту.

Враховуючи результати дослідження, докторка філософії з Університету Міннесоти Дороті К. Хацукамі зазначила:

"Помірний підхід полягає в тому, щоб першочергово рекомендувати схвалені ліки. Якщо це не допомагає, то інформувати пацієнта про доказову ефективність використання електронних сигарет, визнаючи всі його застереження", - стверджує експертка.

Дослідники, які не брали участь у дослідженні, припускають, що поєднання кількох форм нікотинозамісної терапії, таких як жувальна гумка, пластир та електронна сигарета, можуть бути більш ефективними, ніж одна форма. При цьому автори дослідження наголошують: необхідні додаткові дослідження, щоб з'ясувати роль комбінованої терапії, а також користь і шкоду подальшого використання електронних сигарет.