Електронні лікарняні: готовність №1

Електронні лікарняні: готовність №1

Станом на 1 жовтня запланований запуск електронних лікарняних, які повністю виключать можливість використання паперового документа. Проєкт мав запрацювати з 1 вересня. Але, за словами Романа Борща, спікера МОЗ, повноцінний запуск цього проєкту було відкладено, оскільки не всі медустанови (приблизно кожен третій) змогли до нього підготуватися. Також не всі лікарі мають доступ до необхідних цифрових комунікацій.

Тому протягом вересня допустимі обидва формати: ті, хто освоїв роботу системи та готовий надавати таку послугу, можуть формувати цифровий лікарняний, в інших випадках документ оформлюється як раніше.

Як повідомляє Фонд соціального страхування України, лікарняні виписуються на підставі сформованої електронної медичної карти пацієнта, яка містить всю необхідну для лікаря персональну інформацію – план лікування, призначені препарати та ін.

Відео дня

Деякі діючі зараз норми будуть модернізовані. Наприклад, це торкнеться терміну формування медичного висновку і номера електронного лікарняного. Але більшість існуючих зараз положень залишаться в силі, докладне пояснення є в телеграм-каналі ФСС України в публікаціях про електронні лікарняні, для їх пошуку можна використовувати тег #елікарняні.

Відкривати лікарняний – очно або дистанційно?

У Національній службі здоров'я України повідомили, що для оформлення електронного лікарняного необхідний очний огляд у лікаря. Залежно від ситуації, він або направляє на додаткові обстеження чи консультації вузьких фахівців, або призначає лікування на підставі наявних даних.

Електронна медична карта пацієнта виключає необхідність збирати підписи лікарів, оскільки вся інформація фіксується в електронній системі автоматично.

Чи потрібен договір з сімейним лікарем?

Нещодавно Тетяна Анікєєва – ревматолог, терапевт, кардіолог з "Добробут" на своїй сторінці в ФБ нагадала, що для отримання лікарняного необхідний договір з сімейним лікарем. Це є підставою для занесення до електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ).

Електронні лікарняні: готовність №1

Ті, хто проходив вакцинацію, вже внесені в базу. Решту вона попереджає, що візит може бути більш тривалим, ніж зазвичай, оскільки буде потрібно створення необхідних електронних документів.

Чи буде різниця між невиробничою травмою і загальним захворюванням?

В е-лікарняних для невиробничої травми та загального захворювання передбачено єдиний код причини непрацездатності – "1". Діагноз є персональними даними працівника, тому на місці роботи з'ясовувати детальну причину непрацездатності не будуть.

Якщо в цифровому лікарняному є позначка щодо ознак алкогольного або наркотичного сп'яніння, комісія із соціального страхування підприємства в призначенні допомоги повинна відмовити.

Як оплачується е-лікарняний при тривалому захворюванні?

Якщо захворювання протікає тривало, ФСС України оплачує кожен проміжний цифровий лікарняний окремо. Тобто один страховий випадок може бути оформлений декількома е-лікарняними, які створюються як продовження первинного. Тому якщо немає вагомих підстав, не варто формувати занадто довгі медичні висновки.

Електронні лікарняні: готовність №1

Реформа включає зміну терміну формування лікарем медичного висновку, на підставі якого видають е-лікарняний: раніше він становив 15 календарних днів, зараз – 30. Лікарняні понад цей термін повинні підтверджуватися ЛКК (лікарсько-консультативною комісією).

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки