Лікарі залишаться без грошей: стало відомо про найбільший недолік медреформи в Україні

Лікарі залишаться без грошей: стало відомо про найбільший недолік медреформи в Україні

Згідно з другим етапом медреформи, що вводиться з 1 квітня, лікарні в Україні не зможуть отримувати гроші з благодійних фондів і місцевих бюджетів.

Про це йдеться в ексклюзивній статті OBOZREVATEL, де розібрані всі нововведення в медицині для українців.

"Зараз законодавство прописано так, що медустанови не зможуть отримувати гроші з благодійних фондів. Але вони так само не зможуть отримувати їх і з місцевих бюджетів. Тому що в законі зазначено, що місцева влада може оплатити ті послуги, які не оплачує державний бюджет. А МОЗ розписала тарифи на всі послуги, тому місцевому бюджету не буде за що платити", – пояснив засновник Українського Медичного Експертного Товариства Дмитро Подтуркін.

Експерт зазначає, що також виникає проблема, адже основними розпорядниками коштів, отриманих за надані послуги, залишаються головні лікарі. Тобто саме вони вирішують, скільки заплатити лікарю, медсестрі, прибиральниці, скільки собі й головному бухгалтеру, скільки витратити на закупівлю ліків, обладнання, на ремонт, комуналку і скільки ще покласти на депозит.

"Через це в деяких поліклініках між лікарями, медсестрами і головним лікарем виникали конфлікти. Тому що головний лікар виписував собі й наближеним людям великі зарплати, а медсестри отримували по 6 тисяч, деякі лікарі й зовсім по 4,5 тисячі", – йдеться в публікації.

Читайте: Безоплатна рання діагностика раку: медреформа в Україні

Зазначається, що навіть у Києві сімейні лікарі отримують різну зарплату, незважаючи на те, що кількість декларацій у них приблизно однакові. Так, у одних 18 тисяч, у інших – 8 тисяч і менше.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Міністерство охорони здоров'я України опублікувало ціни на медичні послуги. Це ті суми, які отримають лікувальні установи з бюджету країни за надану допомогу.