Ляшко розповів, як COVID-19 вдарив по медреформі в Україні

Ляшко розповів, як COVID-19 вдарив по медреформі в Україні

Пандемія коронавірусу COVID-19 вказала на неефективність медичної реформи в Україні, за якої інфекційні лікарні фінансувалися за принципом "гроші йдуть за пацієнтом".

Про це в ефірі "Право на владу" розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Він повідомив, що в лікарнях неможливо спрогнозувати кількість нових заражених, які можуть з'явитися.

COVID-19 вдарив по медреформі в Україні

"Я визнаю, коронавірус показав: не можна фінансувати інфекційні лікарні за пацієнтом, за хворобою. Тому що там потрібно фінансувати готовність до реагування. Ми не можемо профінансувати, адже ми не знаємо тієї кількості випадків інфекційної хвороби, яка може виникнути. Коронавірус довів: ніхто не готувався до такої кількості інфекційної хвороби", – зазначив Ляшко.

Відео дня

На його думку, в системі охорони здоров'я потрібно враховувати можливість надзвичайних ситуацій.

"Ми будуємо мирну систему – ми будуємо систему для воєнного стану, зокрема й для надзвичайних ситуацій. Це речі, які потрібно враховувати, ми це не врахували", – визнав Ляшко.

Як повідомляв OBOZREVATEL, глава МОЗ Максим Степанов розповів про провали другого етапу медреформи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки