Непотрібні обстеження і процедури: медики опублікували список маніпуляцій

20,8 т.
Непотрібні обстеження і процедури: медики опублікували список маніпуляцій

Дослідники з Мерілендського університету в Балтіморі (США), провели метааналіз 2252 наукових робіт і склали список найбільш рекомендованих, але не завжди потрібних пацієнту досліджень і процедур.

"Зазвичай, лікарі-практики не використовують у своїй роботі новітні дані досліджень, тому їхні пацієнти не отримують кращих послуг. Ми сподіваємося, що це дослідження приверне увагу до надмірного використання деяких методів і процедур", - говорить один з авторів роботи Деніел Морган, якого цитує Platforma.

2252 дослідження, які аналізували вчені, були опубліковані в 2016 році і зафіксовані в базі даних медичних та біологічних публікацій PubMed. З них відібрали 122 статті про проблеми зловживання обстеженнями та процедурами. Відбір провели, враховуючи оригінальність робіт, їхню методологію і кількість пацієнтів, які можуть на собі відчути наслідки зловживань. Далі команда вибрала десять найбільш актуальних, на їх погляд, прикладів.

Відео дня

Перше місце в списку досліджень зайняла заміна трансторакальної ехокардіографії на черезстравохідну. Остання більш чутлива, але при цьому має набагато більше ризиків для пацієнта порівняно з традиційним трансторакальная методом, оскільки проводиться инвазивно.

На другому місці - застосування КГ-ангіопульмонографіі у відділеннях невідкладної допомоги. Автори досліджень вважають, що цей метод останні роки використовують значно частіше, ніж у цьому є необхідність. Процедура дозволяє виявити тромби в легеневих артеріях за п'ять хвилин, однак при цьому пацієнт піддається впливу шкідливого іонізуючого випромінювання. Інші методи дослідження дають такі ж результати без застосування рентгена. З цієї ж причини автори дослідження пропонують переглянути необхідність застосування комп'ютерної томографії для пацієнтів зі слабо вираженими респіраторними симптомами.

У список потрапили також деякі підходи до лікування захворювань, наприклад, раку простати. Це захворювання найчастіше виявляють у зрілому віці, при цьому воно розвивається порівняно повільно. Тому пацієнт може померти з інших причин швидше, ніж хвороба дійде до пізніх стадій. Однак при цьому інтенсивне лікування може призвести до еректильної дисфункції, тривожності та інших труднощів.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", міністерство охорони здоров'я пояснило, що зміниться, якщо з 1 січня 2018 року в Україні "запрацює" медична реформа.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки