МоваЯзык

/ Новини медицини

Нова система класифікації медичної допомоги: як вона працює

МОЗ затвердив впровадження системи міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ICPC-2.

Як передає прес-служба Відомства, нова система дозволяє лікарям первинної ланки концентруватися на потребах пацієнта, а не підлаштовуватися під зручність обробки кодів для формування статистики.

У Відомстві зазначають, що ця програма успішно використовується у багатьох країнах світу і її головний принцип полягає у розумінні того, що важливий не тільки погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз), але і сама причина звернення пацієнта за медичною допомогою. Тому ICPC-2 дозволяє кодувати і її.

Сама класифікація розроблена лікарями ПМД, тому максимально відображає зміст їхньої роботи, і всі необхідні коди стають у два аркуші формату А4 (1300 кодів, що описують найбільш поширені причини звернень).

Крім того, як зазначили в МОЗ, ICPC-2 можна налаштовувати і відповідно до епідеміологічної ситуації в регіоні.

Стара ж система, для порівняння, містить 14000-140000 кодів зі складною системою кодування, що ускладнює її використання.

Базовим поняттям у ІСРС-2 є епізод медичної допомоги - взаємодія пацієнта з медичним закладом від першого звернення (візиту) до медичного працівника до останнього візиту (включно) з цією ж проблемою.

Такий підхід дозволяє ефективно групувати медичну інформацію: дані про звернення збираються в один епізод медичної допомоги.

Наприклад, пацієнт із хронічними захворюваннями часто звертається до медичних установ і під час кожного візиту вказує кілька різних симптомів. Нова програма дозволяє лікарю структурувати медичні записи про пацієнта в розрізі його окремих хронічних захворювань.

Це, як запевняють у Відомстві, поліпшить якість медичної допомоги і дозволить оптимально розпланувати ресурси.

Як кодуються візити пацієнта в ІСРС-2?

Програма дозволяє кодувати три складові:

1. Причину звернення до лікаря (найчастіше це певні симптоми, консультації або оцінка результатів аналізів);

2. Діагноз;3.

3. Дії, які необхідно зробити в конкретній ситуації - лікування, обстеження та ін.

Крім цього, ця класифікація використовується для обробки медичних записів в електронному вигляді, що робить простим і точним ведення всієї медичної статистики.

Як буде впроваджуватися ICPC-2?

Міністерство охорони здоров'я вже підписало угоду з WONCA за ліцензійним використанням ІСРС-2, після чого система була переведена на українську мову.

Незабаром буде запущено онлайн тренажер для лікарів із використання ICPC-2, а також ініційовано поширення навчальних матеріалів до медичних ВНЗ і проведення тренінгів для практикуючих лікарів.

Крім того, незабаром планується введення і міжнародних протоколів, проіндексованих під ICPC-2, що дозволить лікарям швидко знаходити відповіді на питання, використовуючи єдину систему кодів.

Передбачається, що система дозволить зняти з медпрацівників обов'язок займатися роботою с паперами, збільшуючи тим самим час, що приділяється пацієнтам.

Раніше "МедОбоз" розповідав про нову медичну послугу в Україні.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини